Po fantastycznej grze w obu częściach spotkania podopieczne trenera Marcina Księżyka pokonały TS MKS San Jarosław aż 37:22. Olkuskie szczypiornistki awansowały tym samym na ex-equo 3. miejsce 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej, będąc minimalnie gorsze pod względem bilansu bramkowego od UKS Varsovii Warszawa.

20190113 IMG 2376 - SPR Olkusz - TS MKS San Jarosław 37:22. Najlepszy mecz "Srebrnych Lwic" w tym sezonie

Najlepszym podsumowaniem wczorajszego spotkania jest fakt, że piłkarkom z Podkarpackia ani razu nie udało się w nim wyjść na prowadzenie. „Srebrne Lwice” były jak zawsze zabójczo skuteczne w ataku (Olkuszanki mogą poszczycić się drugą najlepszą ofensywą w lidze), ale wreszcie dołożyły też do tego twardą i nieustępliwą grę w obronie (pod tym względem podopieczne trenera Marcina Księżyka są dopiero trzecie od końca). Kilka razy udało im się przerwać ataki rywalek poprzez grę pasywną, a fenomenalnie w bramce spisywała się ponadto Aleksandra Petlic. Na pochwałę zasługuje jednak także broniąca drużyny z Jarosławia Justyna Dziura.

Olkuszanki trzymały niedzielny mecz pod kontrolą od samego początku, sukcesywnie zwiększając swoją przewagę w kolejnych minutach spotkania. Szybkie ataki raz za razem kończyły Natalia Kolonko, Laura Nawara oraz Paula Masiuda i po rzucie tej ostatniej w 21. minucie SPR Olkusz prowadził już 13:6. Wynik pierwszej połowy na 16:11 ustaliła zawodniczka TS MKS San Jarosław Sandra Pasławska.

20190113 IMG 2228 1 - SPR Olkusz - TS MKS San Jarosław 37:22. Najlepszy mecz "Srebrnych Lwic" w tym sezonie

Ku uciesze kibiców zgromadzonych w hali MOSiR w Olkuszu, w drugiej części spotkania zawodniczki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz pokazały jeszcze większą dominację. W 42. minucie dzięki celnie wykonanym rzucie karnym przez Natalię Kolonko SPR prowadził bowiem już 22:14. Przez ostatni kwadrans tego pojedynku skład „Srebrnych Lwic” stanowiły w 90% wychowanki. Na ogromną pochwałę zasługują dwie zaledwie 16-letnie szczypiornistki Oliwia Sołościuk i Weronika Gęgotek, które zaprezentowały się wyśmienicie i w tak krótkim czasie udało im się zdobyć po 6 „oczek”. Końcowy wynik spotkania na 37:22 ustaliła obrotowa olkuskiego klubu Klaudia Zub.

Po 12. kolejce 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej z pozycji Królowej Strzelczyń spadła za to niestety Natalia Kolonko (107 bramek), którą wyprzedziła Alona Shupyk ze 110 trafieniami na swoim koncie. Warto jednak wspomnieć, że już w tę sobotę podopieczne trenera Marcina Księżyka zmierzą się na wyjeździe z liderkami tabeli, jakimi są inne zawodniczki z Jarosławia, czyli ekipa SPR JKS Jarosław. To właśnie w barwach tej drużyny gra nowa liderka klasyfikacji strzelczyń, zatem rozgrywająca SPR Olkusz będzie miała okazję do powrotu ma szczyt właśnie w bezpośrednim pojedynku ze swoją główną rywalką.

Tradycyjnie przypominam również, że na naszej stronie na Facebooku możecie Państwo znaleźć zapis transmisji na żywo z niedzielnego spotkania.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “SPR Olkusz – TS MKS San Jarosław 37:22. Najlepszy mecz „Srebrnych Lwic” w tym sezonie