SPR Olkusz – SPR Sośnica Gliwice 34:25. Bardzo ważna wygrana Olkuszanek

SPR Olkusz pokonał w hali MOSiR w Olkuszu SPR Sośnicę Gliwice 34:25 w 20. kolejce 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Dzięki temu podopieczne trenera Marcina Księżyka poczyniły bardzo duży krok w kierunku zakończenia obecnego sezonu na 4. miejscu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie MG_1279-1024x683.png
fot. Sportowy Olkusz

Wczorajsze spotkanie miało o tyle duże znaczenie, że spotkali się w nim sąsiedzi z tabeli. Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz przystępowało do tego pojedynku będąc na 4. miejscu z 37 punktami na swoim koncie. SPR Sośnica Gliwice zajmowała z kolei 5. lokatę, a punktów udało jej się zgromadzić 35. Biorąc pod uwagę, że oprócz sobotniego meczu, do końca rozgrywek pozostały już tylko 2 spotkania, to każda z tych dwóch drużyn chciała zgarnąć w tym pojedynku komplet punktów.

20190413 IMG 7128 - SPR Olkusz - SPR Sośnica Gliwice 34:25. Bardzo ważna wygrana Olkuszanek
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Sztuka ta finalnie udała się Olkuszankom, choć początki meczu wcale nie należały do najprzyjemniejszych. Gra toczyła się bramka za bramkę, a drużynie gości w 20. minucie udało się wyjść na prowadzenie 9:10. „Srebrne Lwice” miały problemy głównie w obronie, a rywalkom łatwo udawało się zaskakiwać bramkarkę naszej drużyny Aleksandrę Petlic rzutami z biodra. Pod koniec pierwszej połowy podopiecznym trenera Marcina Księżyka udało się jednak wyjść na kilkubramkowe prowadzenie, a wynik pierwszej połowy spotkania na 17:15 ustaliła zawodniczka przyjezdnych Paulina Kostrzewska.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie MG_1269-1024x683.png
fot. Sportowy Olkusz

Drugie 30 minut należało już całkowicie do Olkuszanek. Nasze szczypiornistki całkowicie zdominowały grę, a wspaniałą formę, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić, odnalazła także Aleksandra Petlic. Młoda bramkarka olkuskiej drużyny broniła na bardzo wysokiej skuteczności, a pod koniec meczu udało jej się nawet zatrzymać akcję 1 na 1. Natalia Kolonko i Paula Masiuda dodały do tego po odpowiednio 12 i 10 trafień i już na 10 minut przed końcowym gwizdkiem było pewne, że to w hali MOSiR w Olkuszu pozostaną tego dnia 3 punkty. Trener Marcin Księżyk wykorzystał ten fakt do wpuszczenia na parkiet Weroniki Gegotek i Oliwii Sołościuk, które rocznikowo reprezentują kategorię juniorek młodszych. Końcowy rezultat spotkania ustaliła na 34:25 zawodniczka SPR-u Olkusz Laura Nawara.

20190413 IMG 7127 - SPR Olkusz - SPR Sośnica Gliwice 34:25. Bardzo ważna wygrana Olkuszanek
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Na 2 mecze do końca sezonu 2018/2019 SPR Olkusz z 40 punktami zajmuje 4. miejsce w tabeli. Za 2 tygodnie zagrają one w Lublinie z drużyną MKS AZS UMCS Lublin, która z 37 „oczkami” zajmuje 5. miejsce. Jeżeli „Srebrne Lwice” wyjdą z tego starcia zwycięsko, to zapewnią sobie zakończenie tegorocznych rozgrywek na 4. pozycji. Podopieczne trenera Marcina Księżyka są również w o tyle dobrej sytuacji, że nawet w przypadku przegranej oba zespoły będą miały po tyle samo punktów i bardzo podobny bilans bramkowy. W ostatniej kolejce SPR zagra jednak we własnej hali z ostatnim w tabeli KS-em Otmęt Krapkowice, z którym 3 ostatnie spotkania nasze piłkarki wygrały 18-stoma, 16-stoma i 14-stoma bramkami.

20190413 IMG 7205 - SPR Olkusz - SPR Sośnica Gliwice 34:25. Bardzo ważna wygrana Olkuszanek
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Niezwykle emocjonująca zapowiada się również końcówka zmagań o tytuł „Królowej Strzelczyń” 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Na 2 spotkania do końca rozgrywek Alona Shupyk z SPR-u JKS Jarosław i Natalia Kolonko z SPR-u Olkusz mają na swoim koncie odpowiednio 178 i 177 trafień. Oba zespoły maja przed sobą dość podobny terminarz pod względem poziomu drużyn, więc wszystko może się jeszcze wydarzyć.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *