SPR Olkusz – SPR Sośnica Gliwice 34:25. Bardzo ważna wygrana Olkuszanek

SPR Olkusz pokonał w hali MOSiR w Olkuszu SPR Sośnicę Gliwice 34:25 w 20. kolejce 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Dzięki temu podopieczne trenera Marcina Księżyka poczyniły bardzo duży krok w kierunku zakończenia obecnego sezonu na 4. miejscu.

Wczorajsze spotkanie miało o tyle duże znaczenie, że spotkali się w nim sąsiedzi z tabeli. Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz przystępowało do tego pojedynku będąc na 4. miejscu z 37 punktami na swoim koncie. SPR Sośnica Gliwice zajmowała z kolei 5. lokatę, a punktów udało jej się zgromadzić 35. Biorąc pod uwagę, że oprócz sobotniego meczu, do końca rozgrywek pozostały już tylko 2 spotkania, to każda z tych dwóch drużyn chciała zgarnąć w tym pojedynku komplet punktów.

20190413 IMG 7128 - SPR Olkusz - SPR Sośnica Gliwice 34:25. Bardzo ważna wygrana Olkuszanek

Sztuka ta finalnie udała się Olkuszankom, choć początki meczu wcale nie należały do najprzyjemniejszych. Gra toczyła się bramka za bramkę, a drużynie gości w 20. minucie udało się wyjść na prowadzenie 9:10. „Srebrne Lwice” miały problemy głównie w obronie, a rywalkom łatwo udawało się zaskakiwać bramkarkę naszej drużyny Aleksandrę Petlic rzutami z biodra. Pod koniec pierwszej połowy podopiecznym trenera Marcina Księżyka udało się jednak wyjść na kilkubramkowe prowadzenie, a wynik pierwszej połowy spotkania na 17:15 ustaliła zawodniczka przyjezdnych Paulina Kostrzewska.

Drugie 30 minut należało już całkowicie do Olkuszanek. Nasze szczypiornistki całkowicie zdominowały grę, a wspaniałą formę, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić, odnalazła także Aleksandra Petlic. Młoda bramkarka olkuskiej drużyny broniła na bardzo wysokiej skuteczności, a pod koniec meczu udało jej się nawet zatrzymać akcję 1 na 1. Natalia Kolonko i Paula Masiuda dodały do tego po odpowiednio 12 i 10 trafień i już na 10 minut przed końcowym gwizdkiem było pewne, że to w hali MOSiR w Olkuszu pozostaną tego dnia 3 punkty. Trener Marcin Księżyk wykorzystał ten fakt do wpuszczenia na parkiet Weroniki Gegotek i Oliwii Sołościuk, które rocznikowo reprezentują kategorię juniorek młodszych. Końcowy rezultat spotkania ustaliła na 34:25 zawodniczka SPR-u Olkusz Laura Nawara.

Na 2 mecze do końca sezonu 2018/2019 SPR Olkusz z 40 punktami zajmuje 4. miejsce w tabeli. Za 2 tygodnie zagrają one w Lublinie z drużyną MKS AZS UMCS Lublin, która z 37 „oczkami” zajmuje 5. miejsce. Jeżeli „Srebrne Lwice” wyjdą z tego starcia zwycięsko, to zapewnią sobie zakończenie tegorocznych rozgrywek na 4. pozycji. Podopieczne trenera Marcina Księżyka są również w o tyle dobrej sytuacji, że nawet w przypadku przegranej oba zespoły będą miały po tyle samo punktów i bardzo podobny bilans bramkowy. W ostatniej kolejce SPR zagra jednak we własnej hali z ostatnim w tabeli KS-em Otmęt Krapkowice, z którym 3 ostatnie spotkania nasze piłkarki wygrały 18-stoma, 16-stoma i 14-stoma bramkami.

Niezwykle emocjonująca zapowiada się również końcówka zmagań o tytuł „Królowej Strzelczyń” 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Na 2 spotkania do końca rozgrywek Alona Shupyk z SPR-u JKS Jarosław i Natalia Kolonko z SPR-u Olkusz mają na swoim koncie odpowiednio 178 i 177 trafień. Oba zespoły maja przed sobą dość podobny terminarz pod względem poziomu drużyn, więc wszystko może się jeszcze wydarzyć.