SPR Olkusz – SPR JKS Jarosław 36:25. Olkuszanki o krok od mistrzostwa 1. Ligi

Szczypiornistki SPR Olkusz, prowadzone przez trenera Marcina Księżyka, w meczu 17. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej wysoko pokonały SPR JKS Jarosław, robiąc kolejny krok w stronę tytułu. Najwięcej (11) bramek dla olkuskiej drużyny rzuciła Natalia Kolonko. Za tydzień „Srebrne Lwice” podejmą w stolicy AZS AWF Warszawa w ostatnim meczu sezonu. Jeśli zwyciężą, zostaną mistrzyniami 1. Ligi.

Początek sobotniego spotkania napędził niemało strachu kibicom zgromadzonym na hali MOSiR przy ul. 1A w Olkuszu. Jarosławianki szybko wyszły bowiem na prowadzenie 0:3. W 10. minucie Olkuszankom udało się jednak doprowadzić do remisu 4:4, a chwilę później wyjść na pierwsze w tym meczu prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Z każdą kolejna minutą gra podopiecznych Marcina Księżyka rozkręcała się, a przewaga nad zespołem ze Śląska rosła. Wynik pierwszej części gry na 22:14 ustaliła Natalia Kolonko.

Druga połowa spotkania to już koncertowa gra szczypiornistek SPR-u Olkusz. Dość powiedzieć, że przez ponad 15 minut zawodniczki SPR JKS Jarosław nie zdobyły ani jednej bramki. Skuteczne interwencje w bramce Aleksandry Petlic oraz celne rzuty oddawane raz za razem przez trio młodych zawodniczek, które nie tak dawno zdobywały brązowy medal Mistrzostw Polski, czyli Laura Nawara, Klaudia Zub oraz Natalia Kolonko, sprawiły że to Olkuszanki zeszły z parkietu bogatsze o komplet trzech punktów. Przez całą drugą połowę licznie zgromadzona tego dnia na hali przy ulicy Wiejskiej 1A publiczność mogła obserwować skład złożony w niemal 100 procentach z juniorek, które wspomagała doświadczona Paula Masiuda. Końcowy wynik spotkania wyniósł 36:25 dla „Srebrnych Lwic”.

Ostatni mecz w tym sezonie Olkuszanki rozegrają już za tydzień na wyjeździe z drużyną AZS AWF Warszawa. SPR Olkusz ogłosił, że będzie organizował wyjazd na mecz, by wspólnie dopingować nasze zawodniczki w meczu o mistrzostwo 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Więcej szczegółów zostanie podanych, kiedy ustalona zostanie godzina spotkania.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

3 thoughts on “SPR Olkusz – SPR JKS Jarosław 36:25. Olkuszanki o krok od mistrzostwa 1. Ligi