SPR Olkusz – SPR JKS Jarosław 24:32. Nie tak miał wyglądać pierwszy mecz na własnej hali

W spotkaniu 2. kolejki Pierwszej Ligi Kobiet w piłce ręcznej SPR Olkusz uległ przed własną publicznością drużynie SPR JKS Jarosław aż 24:32.

Można powiedzieć, że zawodniczki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz przegrały spotkanie z Jarosławiankami już w pierwszym kwadransie gry. To spotkanie „Srebrne Lwice” rozpoczęły bowiem od szybkiej straty 3 bramek i… ani razu nie wyszły w meczu na prowadzenie. Olkuszankom udawało się jednak trzymać blisko podopiecznych Vita Telekyego, jako że do przerwy przegrywały tylko 15:18. Kibice zgromadzeni na hali MOSiR przy ul. Wiejskiej 1A mieli więc nadzieję, że po zmianie stron naszym piłkarkom uda się w końcu przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Niestety, po przerwie było jeszcze gorzej i SPR Olkusz uległ przyjezdnym zawodniczkom SPR JKS Jarosław aż 24:32.

Zdecydowanie wyróżniającą się postacią w naszej drużynie była Natalia Kolonko, która sama rzuciła aż połowę (11) zdobytych przez nasz zespół bramek. Warto nadmienić, że skład, w jakim grają „Srebrne Lwice” w tym sezonie jest mocno odmłodzony: w sobotnim spotkaniu zadebiutowała młoda wychowanka SPR-u, niespełna 16-letnia Weronika Gęgotek. Olkuszanki kolejne ligowe spotkanie zagrają 6. października w stolicy z ekipą WKPR Wesoła Warszawa, natomiast przed własną publicznością „Srebrne Lwice” zagrają ponownie dopiero 13. października o godzinie 17:00 z MKS Olimpią-Beskid Nowy Sącz. W imieniu redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie zachęcam wszystkich do wspólnego kibicowania, bądźmy ósmym zawodnikiem naszej drużyny! Przypominam również, że na naszej stronie na Facebooku dostępne są zapisy transmisji na żywo z pierwszej oraz drugiej części spotkania.

zdjęcie: Biały Wilk – Fotokompozytor

 

 

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *