SPR Olkusz – SPR JKS Jarosław 24:32. Nie tak miał wyglądać pierwszy mecz na własnej hali

W spotkaniu 2. kolejki Pierwszej Ligi Kobiet w piłce ręcznej SPR Olkusz uległ przed własną publicznością drużynie SPR JKS Jarosław aż 24:32.

Można powiedzieć, że zawodniczki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz przegrały spotkanie z Jarosławiankami już w pierwszym kwadransie gry. To spotkanie „Srebrne Lwice” rozpoczęły bowiem od szybkiej straty 3 bramek i… ani razu nie wyszły w meczu na prowadzenie. Olkuszankom udawało się jednak trzymać blisko podopiecznych Vita Telekyego, jako że do przerwy przegrywały tylko 15:18. Kibice zgromadzeni na hali MOSiR przy ul. Wiejskiej 1A mieli więc nadzieję, że po zmianie stron naszym piłkarkom uda się w końcu przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Niestety, po przerwie było jeszcze gorzej i SPR Olkusz uległ przyjezdnym zawodniczkom SPR JKS Jarosław aż 24:32.

Zdecydowanie wyróżniającą się postacią w naszej drużynie była Natalia Kolonko, która sama rzuciła aż połowę (11) zdobytych przez nasz zespół bramek. Warto nadmienić, że skład, w jakim grają „Srebrne Lwice” w tym sezonie jest mocno odmłodzony: w sobotnim spotkaniu zadebiutowała młoda wychowanka SPR-u, niespełna 16-letnia Weronika Gęgotek. Olkuszanki kolejne ligowe spotkanie zagrają 6. października w stolicy z ekipą WKPR Wesoła Warszawa, natomiast przed własną publicznością „Srebrne Lwice” zagrają ponownie dopiero 13. października o godzinie 17:00 z MKS Olimpią-Beskid Nowy Sącz. W imieniu redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie zachęcam wszystkich do wspólnego kibicowania, bądźmy ósmym zawodnikiem naszej drużyny! Przypominam również, że na naszej stronie na Facebooku dostępne są zapisy transmisji na żywo z pierwszej oraz drugiej części spotkania.

zdjęcie: Biały Wilk – Fotokompozytor

 

 

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *