SPR Olkusz rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

W środę 31 lipca w hali MOSiR w Olkuszu odbył się pierwszy, inauguracyjny trening SPR-u Olkusz przed startem sezonu 2019/2020. Były to również pierwsze zajęcia olkuskich szczypiornistek pod okiem nowego trenera „Srebrnych Lwic” Kamila Zawady.

MG 1954 1 - SPR Olkusz rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

Przypominamy, że wraz z zakończeniem zeszłorocznych rozgrywek z klubem pożegnał się dotychczasowy trener naszych zawodniczek Marcin Księżyk. Po kilku latach gry z z olkuską ekipą oraz m.in. zdobyciu Mistrzostwa 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej, przeniósł się on do ligowych rywalek SPR-u, czyli zespołu MTS-u Żory. Tym bardziej ciekawie zapowiada się zatem pierwsze starcie Olkuszanek z ekipą ze Śląska, które odbędzie się już w weekend 7-8 grudnia w ramach 11. kolejki 1. Ligi. Zarówno poprzedni, jak i nowy trener „Srebrnych Lwic” będzie bowiem z pewnością chciał udowodnić swoją wyższość.

MG 1959 - SPR Olkusz rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

Jak mówił nam sam Kamil Zawada, zdaje on sobie sprawę z tego, że Marcin Księżyk postawił poprzeczkę bardzo wysoko (oprócz mistrzostwa ligi SPR Olkusz kończył w ostatnich 3 latach ligę na bardzo dobrym 4. oraz 5. miejscu – przyp. red.) i ma nadzieję, że uda mu się odnieść z naszą drużyną jeszcze większe sukcesy. Zapowiedział również duże skupienie na aspekcie defensywnym, który kulał w poprzednim sezonie. Olkuskie szczypiornistki straciły bowiem w sumie 624 bramki, co było dopiero ex equo 7. wynikiem w lidze. Jednocześnie nowy trener „Srebrnych Lwic” pochwalił swoje nowe podopieczne, mówiąc że w drużynie SPR-u z pewnością nie brakuje talentu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie MG_1951-1024x576.jpg

Dziś olkuski zespół wyjechał na obóz przygotowawczy do Pucka, gdzie zostanie do 16 sierpnia. Więcej o przygotowaniach do nowego sezonu Kamil Zawada opowiedział w filmie dostępnym na stronie SPR-u Olkusz na Facebooku. W imieniu redakcji Kuriera Olkuskiego życzę powodzenia nowemu trenerowi naszej drużyny oraz wszystkim zawodniczkom. Jednocześnie już dziś gorąco zachęcam Państwa do śledzenia transmisji na żywo z ligowych zmagań „Srebrnych Lwic”, które tradycyjnie odbywać się będą za pośrednictwem naszej strony na Facebooku.

zdjęcia: Piotr Lubaszka

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *