SPR Olkusz rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

W środę 31 lipca w hali MOSiR w Olkuszu odbył się pierwszy, inauguracyjny trening SPR-u Olkusz przed startem sezonu 2019/2020. Były to również pierwsze zajęcia olkuskich szczypiornistek pod okiem nowego trenera „Srebrnych Lwic” Kamila Zawady.

MG 1954 1 - SPR Olkusz rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

Przypominamy, że wraz z zakończeniem zeszłorocznych rozgrywek z klubem pożegnał się dotychczasowy trener naszych zawodniczek Marcin Księżyk. Po kilku latach gry z z olkuską ekipą oraz m.in. zdobyciu Mistrzostwa 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej, przeniósł się on do ligowych rywalek SPR-u, czyli zespołu MTS-u Żory. Tym bardziej ciekawie zapowiada się zatem pierwsze starcie Olkuszanek z ekipą ze Śląska, które odbędzie się już w weekend 7-8 grudnia w ramach 11. kolejki 1. Ligi. Zarówno poprzedni, jak i nowy trener „Srebrnych Lwic” będzie bowiem z pewnością chciał udowodnić swoją wyższość.

MG 1959 - SPR Olkusz rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

Jak mówił nam sam Kamil Zawada, zdaje on sobie sprawę z tego, że Marcin Księżyk postawił poprzeczkę bardzo wysoko (oprócz mistrzostwa ligi SPR Olkusz kończył w ostatnich 3 latach ligę na bardzo dobrym 4. oraz 5. miejscu – przyp. red.) i ma nadzieję, że uda mu się odnieść z naszą drużyną jeszcze większe sukcesy. Zapowiedział również duże skupienie na aspekcie defensywnym, który kulał w poprzednim sezonie. Olkuskie szczypiornistki straciły bowiem w sumie 624 bramki, co było dopiero ex equo 7. wynikiem w lidze. Jednocześnie nowy trener „Srebrnych Lwic” pochwalił swoje nowe podopieczne, mówiąc że w drużynie SPR-u z pewnością nie brakuje talentu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie MG_1951-1024x576.jpg

Dziś olkuski zespół wyjechał na obóz przygotowawczy do Pucka, gdzie zostanie do 16 sierpnia. Więcej o przygotowaniach do nowego sezonu Kamil Zawada opowiedział w filmie dostępnym na stronie SPR-u Olkusz na Facebooku. W imieniu redakcji Kuriera Olkuskiego życzę powodzenia nowemu trenerowi naszej drużyny oraz wszystkim zawodniczkom. Jednocześnie już dziś gorąco zachęcam Państwa do śledzenia transmisji na żywo z ligowych zmagań „Srebrnych Lwic”, które tradycyjnie odbywać się będą za pośrednictwem naszej strony na Facebooku.

zdjęcia: Piotr Lubaszka

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *