SPR Olkusz – MTS Żory 39:24. Zła passa w końcu przerwana!

SPR Olkusz pewnie pokonał MTS Żory 39:24 w spotkaniu 18. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Podopiecznym trenera Marcina Księżyka udało się tym samym zdobyć pierwszy komplet punktów od dłuższego czasu. „Srebrne Lwice” umocniły się również na 4. pozycji w tabeli.

20190327 IMG 4782 - SPR Olkusz - MTS Żory 39:24. Zła passa w końcu przerwana!

Ostatnio drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz przechodziła przez mały kryzys. Najpierw, w prawdopodobnie najważniejszym spotkaniu sezonu przegrały one z UKS Varsovią Warszawa 28:30, po którym mogły znaleźć się ex equo na 3. miejscu w lidze, a później uległy ekipie AZS AWF Warszawa 42:37. W międzyczasie szczęście nie dopisało również „Młodym Lwicom”, które walczyły w finałach Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej. Niestety, po wyrównanej walce przegrały one najpierw spotkanie półfinałowe, a później mecz o 3. miejsce i ostatecznie turniej zakończyły na 4. miejscu. Dość powiedzieć, że ostatnie zwycięstwo Olkuszanki świętowały… 18 lutego.

20190327 IMG 5039 - SPR Olkusz - MTS Żory 39:24. Zła passa w końcu przerwana!

Przełamanie przyszło jednak w środę w ligowym spotkaniu z MTS-em Żory. Szczypiornistki ze Śląska wydawały się idealnym kandydatem do powrotu na zwycięską ścieżkę, jako że przed tym spotkaniem zajmowały one przedostatnie miejsce w lidze, z zaledwie 6 punktami na swoim koncie. Zgodnie z oczekiwaniami nasze piłkarki pewnie zdominowały to spotkanie, wygrywając ten pojedynek aż 15 bramkami. Najwięcej, bo aż 8 goli zdobyła rozgrywająca olkuskiej drużyny Natalia Kolonko, która wciąż walczy z Aloną Shupyk z SPR JKS Jarosław o miano „Królowej Strzelczyń”.

20190327 IMG 4806 - SPR Olkusz - MTS Żory 39:24. Zła passa w końcu przerwana!

Jak można było się spodziewać, od samego początku mecz miał jednostronny przebieg. W 9. minucie, po rzucie najskuteczniejszej zawodniczki Mistrzostw Polski juniorek Laury Nawary, SPR prowadził 6:3. Z każdą kolejną akcją widać było absolutną dominację drużyny prowadzonej przez trenera Marcina Księżyka. Po rzucie Juli Mrozowskiej w 27. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 18:8 na korzyść gospodyń. Wynik pierwszej połowy spotkania na 20:12 ustaliła zawodniczka MTS-u Bożena Pietrzak. Ku uciesze kibiców, „Srebrne Lwice” na drugą połowę spotkania wyszły jeszcze bardziej wyluzowane, czego efektem były kolejne bramki.

20190327 IMG 5028 - SPR Olkusz - MTS Żory 39:24. Zła passa w końcu przerwana!

Korzystając z wysokiego prowadzenia oraz pełnej kontroli gry na boisku, trener Marcin Księżyka pozwolił zaliczyć swoje kolejne minuty na parkietach 1. Ligi młodym wychowanków olkuskiego klubu, czyli Weronice Gęgotek, Oliwii Sołościuk oraz Adrianie Kasprowicz. Najmłodsze zawodniczki SPR-u skutecznie opłaciły mu się za tę decyzję, jako że każda z nich okrasiła swój występ zdobytą bramką. Na ostatnie kilkanaście minut w bramce Olkuszanek pojawiła się również rezerwowa Wiktoria Tabor, która zaliczyła bardzo udany występ. Końcowy rezultat spotkania na 39:24 ustaliła rozgrywająca SPR-u Magdalena Barczyk.

20190327 IMG 5100 - SPR Olkusz - MTS Żory 39:24. Zła passa w końcu przerwana!

Dzięki temu zwycięstwu „Srebrnym Lwicom” udało się umocnić na 4. pozycji w lidze. Do końca tegorocznych rozgrywek pozostały już zaledwie 4 spotkania, a najbliższe nasze wspaniałe szczypiornistki rozegrają w sobotę 6 kwietnia w Katowicach, gdzie podejmą zespół wiceliderek 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej, czyli tamtejszy FutureNet Imperium. Jak zawsze trzymamy kciuki za komplet punktów wywieziony przez podopieczne trenera Marcina Księżyka z tego trudnego terenu!