Piłkarki SPR Olkusz, prowadzone przez trenera Marcina Księżyka, pokonały w spotkaniu 10. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej MKS AZS UMCS Lublin 32:29. Sensacyjnej porażki doznała ponadto ekipa SPR Sośnicy Gliwice, która uległa na własnej hali drużynie KS Otmęt Krapkowice, dla której… jest to pierwsza wygrana w tym sezonie. W konsekwencji „Srebrne Lwice” awansowały na 4. miejsce w tabeli.

SPR Olkusz 08.12 17 - SPR Olkusz - MKS AZS UMCS Lublin 32:29. Trzecie zwycięstwo naszej drużyny z rzędu!

Początek wczorajszego spotkania nie należał do Olkuszanek, co stało się już swoistą tradycją naszej drużyny. Przyjezdne grały jednak jak z nut, będąc zabójczo skuteczne w ataku: dość powiedzieć, że przez pierwsze 12 minut zdobyły one aż 10 bramek, rzucając na 83% skuteczności. Po pierwszym kwadransie gry Lublinianki prowadziły zatem 8:12. Drużyna gości kiedyś musiała jednak zacząć się mylić w ataku i tak też się stało. Podopieczne trenera Marcina Księżyka sukcesywnie odrabiały z kolei straty i na 40 sekund przed końcem pierwszej odsłony spotkania udało im się wyrównać stan spotkania na 17:17.

W drugą połowę sobotniego meczu Lublinianki nie weszły już na szczęście dla olkuskiej drużyny tak dobrze, jak w pierwszą. Po celnym rzucie Natalii Kolonko w 36. minucie gry „Srebrnym Lwicom” po raz pierwszy udało się wyjść na prowadzenie, którego jak się później okazało, nie oddały już do samego końca. Natalia w tym meczu zdobyła aż 11 bramek, umacniając się na pozycji Królowej Strzelców 1. Ligi. Dużą rolę odegrała również Aleksandra Petlic, która w ostatnim kwadransie gry praktycznie „zamurowała” bramkę olkuskiego zespołu.

W efekcie koncertowej gry naszego klubu w 50. minucie spotkania na tablicy widniał już wynik 29:23. Co warte podkreślenia, nastąpiło to po celnym rzucie zaledwie 16-letniej Oliwii Sołościuk, dla której było to już drugie trafienie w seniorskiej drużynie SPR Olkusz. Podopieczne trenera Marcina Księżyka do końca rozgrywek spokojnie kontrolowały już wynik spotkania, który na 32:29 ustaliła szczypiornistka MKS AZS UMCS Lublin Jagoda Lasek.

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu, przy jednoczesnej porażce SPR Sośnicy Gliwice, olkuska ekipa awansowała na 4. pozycję w tabeli. W następnym meczu zmierzy się ona na wyjeździe właśnie z „czerwona latarnią” ligi KS Otmętem Krapkowice. Ostatnim razem, kiedy te dwie drużyny zagrały ze sobą, zwycięsko z pojedynku wyszły „Srebrne Lwice”, pokonując zespół z województwa opolskiego aż 43:27. Liczymy zatem na kolejny komplet punktów zdobyty przez nasze zawodniczki.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “SPR Olkusz – MKS AZS UMCS Lublin 32:29. Trzecie zwycięstwo naszej drużyny z rzędu!