SPR Olkusz mistrzem rundy jesiennej!

W sobotę 9 grudnia w olkuskiej hali sportowej MOSiR odbył się mecz na szczycie 1. Ligi Polskiej Piłkarek Ręcznych pomiędzy SPR Olkusz, a AZS AWF Warszawa. Spotkanie to miało ogromne znaczenie, gdyż był to mecz lidera z wiceliderem tabeli. Z pojedynku zwycięsko wyszły „Srebrne Lwice”, dzięki czemu zostały mistrzyniami grupy jesiennej.

Spotkaniu towarzyszyły duże emocje, a zgromadzeni na hali kibice do samego końca nie mogli być pewni kto odniesie zwycięstwo. Nasze piłkarski dobrze zaczęły mecz, wychodząc na prowadzenie 3:0. Zawodniczki z Warszawy szybko odbiły się jednak od dna, zdobywając 5 kolejnych punktów, trzymając się na prowadzeniu prawie do samego końca spotkania. Dopiero w 54 minucie szczypiornistkom SPR-u udało się wyrównać, a dzięki nienagannej defensywie, zimnej krwi oraz wsparciu olkuskich kibiców, ostatecznie zwyciężyć 34:32.

Pierwszą połowę sezonu „Srebrne Lwice” kończą więc na pierwszym miejscu w tabeli, skutecznie dążąc po zwycięstwo 1. Ligi, a w konsekwencji po awans do Ekstraklasy. Jako redakcja Kuriera Olkuskiego serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom sukcesu oraz życzymy równie udanego końca sezonu. Ekipa grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej z pewnością dałaby pozytywny impuls dla całego regionu. Na każdym spotkaniu w naszym mieście można by liczyć na obecność telewizji oraz licznych grup kibiców przeciwnej drużyny, które po meczu odwiedzałaby lokalne restauracje i bary, zasilając budżety naszych przedsiębiorstw.