SPR Olkusz mistrzem 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej!

SPR Olkusz mistrzem 1. Ligi! Podopieczne Marcina Księżyka w fenomenalnym stylu pokonały w ostatniej kolejce tegorocznych rozgrywek zajmującą trzecią lokatę ekipę AZS AWF Warszawa 31:41, zapewniając sobie tytuł mistrzowski sezonu 2017/2018! „Srebrne Lwice” czeka teraz turniej barażowy, który rozstrzygnie kwestię awansu olkuskiej drużyny do PGNiG Superligi.

„Srebrne Lwice”w dzisiejszym spotkaniu potwierdziły fenomenalną formę, jaka towarzyszyła im przez cały sezon 2017/2018. Z rozegranych 18 spotkań „Srebrne Lwice” zwycięsko wychodziły aż 15 razy, ostatecznie gromadząc na koniec sezonu 45 punkty, o 3 więcej od SPR Sośnicy Gliwice. Przypominamy, że przed ostatnim spotkaniem w tegorocznych rozgrywkach nasze szczypiornistki miały 3 punkty przewagi nad drużyną ze Śląska, jednak sprawa awansu wcale nie była przesądzona. Sośnica podejmowała bowiem na własnym stadionie ostatnią drużynę w tabeli, czyli KS Otmęt Krapkowice, podczas gdy Olkuszanki musiały mierzyć się na wyjeździe z zajmującą trzecią lokatę ekipą AZS AWF Warszawa. Nasze dzielne dziewczyny po raz kolejny udowodniły jednak, że w kluczowych momentach potrafią zagrać na 110% swoich możliwości, łatwo wygrywając z jednym z najlepszych zespołów tego sezonu aż 10-cioma bramkami.

Za 2 tygodnie na nasze zawodniczki czeka ostateczny pojedynek o wymarzony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. W Płocku rozegrany zostanie turniej barażowy, w którym „Srebrne Lwice” zmierzą się z mistrzem Grupy A 1. Ligi oraz dwoma najsłabszymi w tym sezonie ekipami PGNiG Superligi. Turniej rozegrany zostanie na zasadach „każdy z każdym”, a dwa najlepsze zespoły przyszłoroczne zmagania rozpoczną wśród najlepszych kobiecych drużyn w piłce ręcznej w kraju. Redakcja Kuriera Olkuskiego pragnie złożyć całemu zespołowi SPR Olkusz serdeczne gratulacje oraz życzyć powodzenia w turnieju barażowym, a co za tym idzie, rozpoczęcia przyszłego sezonu w PGNiG Superlidze!

zdjęcie: Biały Wilk – Fotokompozytor

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *