SPR Olkusz mistrzem 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej!

SPR Olkusz mistrzem 1. Ligi! Podopieczne Marcina Księżyka w fenomenalnym stylu pokonały w ostatniej kolejce tegorocznych rozgrywek zajmującą trzecią lokatę ekipę AZS AWF Warszawa 31:41, zapewniając sobie tytuł mistrzowski sezonu 2017/2018! „Srebrne Lwice” czeka teraz turniej barażowy, który rozstrzygnie kwestię awansu olkuskiej drużyny do PGNiG Superligi.

„Srebrne Lwice”w dzisiejszym spotkaniu potwierdziły fenomenalną formę, jaka towarzyszyła im przez cały sezon 2017/2018. Z rozegranych 18 spotkań „Srebrne Lwice” zwycięsko wychodziły aż 15 razy, ostatecznie gromadząc na koniec sezonu 45 punkty, o 3 więcej od SPR Sośnicy Gliwice. Przypominamy, że przed ostatnim spotkaniem w tegorocznych rozgrywkach nasze szczypiornistki miały 3 punkty przewagi nad drużyną ze Śląska, jednak sprawa awansu wcale nie była przesądzona. Sośnica podejmowała bowiem na własnym stadionie ostatnią drużynę w tabeli, czyli KS Otmęt Krapkowice, podczas gdy Olkuszanki musiały mierzyć się na wyjeździe z zajmującą trzecią lokatę ekipą AZS AWF Warszawa. Nasze dzielne dziewczyny po raz kolejny udowodniły jednak, że w kluczowych momentach potrafią zagrać na 110% swoich możliwości, łatwo wygrywając z jednym z najlepszych zespołów tego sezonu aż 10-cioma bramkami.

Za 2 tygodnie na nasze zawodniczki czeka ostateczny pojedynek o wymarzony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. W Płocku rozegrany zostanie turniej barażowy, w którym „Srebrne Lwice” zmierzą się z mistrzem Grupy A 1. Ligi oraz dwoma najsłabszymi w tym sezonie ekipami PGNiG Superligi. Turniej rozegrany zostanie na zasadach „każdy z każdym”, a dwa najlepsze zespoły przyszłoroczne zmagania rozpoczną wśród najlepszych kobiecych drużyn w piłce ręcznej w kraju. Redakcja Kuriera Olkuskiego pragnie złożyć całemu zespołowi SPR Olkusz serdeczne gratulacje oraz życzyć powodzenia w turnieju barażowym, a co za tym idzie, rozpoczęcia przyszłego sezonu w PGNiG Superlidze!

zdjęcie: Biały Wilk – Fotokompozytor

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *