SPR Olkusz – KS Zgoda Ruda Śląska 43:22. Ósme zwycięstwo „Srebrnych Lwic” z rzędu!

SPR Olkusz rozgromił w spotkaniu 9. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej KS Zgodę Ruda Śląska 43:22, dzięki czemu utrzymał się na pozycji lidera. Podopieczne trenera Kamila Zawady wciąż zachwycają swoją formą, jako że wygrały one 8. kolejny mecz z rzędu.

20191130 IMG 2798 - SPR Olkusz - KS Zgoda Ruda Śląska 43:22. Ósme zwycięstwo "Srebrnych Lwic" z rzędu!

Do sobotniego pojedynku Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz przystępowało z pierwszego miejsca w ligowej tabeli. Po przegranej na inaugurację rozgrywek z MTS-em Żory (2. miejsce w tabeli), Olkuszanki wygrały bowiem wszystkie z ośmiu kolejnych spotkań, m.in. sensacyjnie pokonując Koronę Handball Kielce. Przypominamy, że ekipa z województwa świętokrzyskiego zakończyła poprzedni sezon na 8. miejscu w PGNiG Superlidze, a w tym roku występuje na zapleczu szczypiorniakowej Ekstraklasy jedynie z powodu utraty licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Na wyróżnienie zasługuje także zwycięstwo nad JTC AZS-em Poznań w pierwszym takim meczu od ponad 10 lat”.

20191130 IMG 2835 - SPR Olkusz - KS Zgoda Ruda Śląska 43:22. Ósme zwycięstwo "Srebrnych Lwic" z rzędu!

Dyspozycję, w której znajdują się obecnie „Srebrne Lwice” najlepiej oddaje początek meczu z ekipą z Górnego Śląska. Po straconej bramce na 0:1 SPR… zdobył bowiem 12 kolejnych bramek. Tak, podopieczne trenera Kamila Zawady nie dały sobie strzelić gola przez kolejne 12 minut, samemu trafiając do siatki dwunastokrotnie. Można zatem powiedzieć, że już w pierwszym kwadransie gry nasze piłkarki ręczne zdołały rozstrzygnąć losy całego sobotniego pojedynku. Dalszy przebieg pierwszej połowy nie zaowocował w większe emocje, a olkuskie szczypiornistki schodziły do szatni prowadząc 23:10. Jakby tego było mało, „Srebrne Lwice” nie zamierzały na tym poprzestać, zaczynając drugie 30 minut niemal równie efektywnie.

20191130 IMG 2768 - SPR Olkusz - KS Zgoda Ruda Śląska 43:22. Ósme zwycięstwo "Srebrnych Lwic" z rzędu!

W ciągu pierwszego kwadransa drugiej połowy zdołały one bowiem podwyższyć prowadzenie do 20 bramek, gromiąc swoje przeciwniczki 35:15. W tym momencie dla wszystkich obecnych w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu stało się już oczywiste, która z drużyna zgranie tego dnia komplet punktów. Ostatnie minuty spotkania były przede wszystkim szansą na grę dla juniorek, które ponownie nie zawiodły i dowiozły korzystny rezultat do samego końca. SPR Olkusz zwyciężył bowiem 43:22, zaliczając ósmą kolejną wygraną z rzędu. Nasze szczypiornistki utrzymały się również na pozycji liderek 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej, choć trzeba nadmienić, że zajmujące drugą pozycję zawodniczki MTS-u Żory rozegrały na razie 2 spotkania mniej.

20191130 IMG 2903 - SPR Olkusz - KS Zgoda Ruda Śląska 43:22. Ósme zwycięstwo "Srebrnych Lwic" z rzędu!

Najwięcej, bo aż 9 bramek w sobotnim pojedynku zdobyła Paula Masiuda. 8 trafień dorzuciła z kolei Paulina Marszałek, po 5 Natalia Kolonko i Oliwia Sołościuk, po 4 Sabina Radlak i Klaudia Wójcicka-Dudek, 3 Weronika Gęgotek, Patrycja Jałowicka i Zuzanna Żur, a jedną Wiktoria Sioła. Następny pojedynek ligowy „Srebrne Lwice” rozegrają natomiast już w najbliższą sobotę 8 grudnia, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z ekipą KS AZS AWF Handball-28 Wrocław. Będzie to tym samym ostatni mecz naszego zespołu w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020.

zdjęcia: Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *