SPR Olkusz – KS Otmęt Krapkowice 43:27. Efektowny pogrom olkuskich szczypiornistek

W spotkaniu 16. kolejki 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet drużyna SPR-u Olkusz, prowadzona przez trenera Marcina Księżyka, łatwo poradziła sobie z goszczącymi w sobotnie popołudnie na hali MOSiR w Olkuszu zawodniczkami KS-u Otmet Krapkowice. „Srebrne Lwice” przez cały mecz kontrolowały przebieg spotkania, wygrywając ostatecznie 43:27 (19:10). Najwięcej (11) bramek dla olkuskiej drużyny zdobyła Paula Masiuda. Na dwie kolejki przed końcem sezonu SPR Olkusz zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, mając 3 punkty przewagi nad drugim SPR-em Sośnica Gliwice.

Pomimo tego, że pojedynku z zespołem z Opolszczyzny SPR musiał sobie radzić bez kontuzjowanych Klaudii Łebko, Wiktorii Sioły, Magdaleny Sroki i Sandry Bocheńskiej, „Srebrne Lwice” już w 1. minucie objęły prowadzenie, którego nie oddały aż do ostatniego gwizdka sędziego. Po pierwszej połowie jasne już było, kto zdobędzie w tym meczu 3 punkty, kiedy na tablicy widniał wynik 19:10. Druga połowa spotkania była już tylko dopełnieniem formalności i popisem koncertowej gry Olkuszanek. Skuteczne interwencje w bramce Aleksandry Petlic oraz celne rzuty oddawane raz za razem przez Paulę Masiudę, Laurę Nawarę i Klaudię Zub zapewniły naszej drużynie zwycięstwo aż 43:27. Przez ostanie 15. minut licznie zgromadzona tego dnia na hali przy ulicy Wiejskiej 1A publiczność mogła obserwować skład złożony w niemal 100-procentach z juniorek, które nie tak dawno zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski. Warty podkreślenia jest też bardzo dobry występ 17-letniej Magdaleny Barczyk, która w sobotnich zawodach rzuciła 4 bramki.

Następny mecz podopieczne Marcina Księżyka rozegrają w sobotę 21 kwietnia o godzinie 17:00, również na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Rywalkami „Srebrnych Lwic” będzie SPR JKS Jarosław. Pojedynek ten będzie zarazem ostatnim, jaki SPR Olkusz rozegra przed własna publicznością, dlatego zdecydowanie warto wybrać się na halę, zlokalizowaną przy ul. Wiejskiej 1A, by aktywnie wspierać nasze dziewczyny w decydującej o awansie do PGNiG Superligi fazie rozgrywek.