SPR Olkusz – KS Karkonosze Jelenia Góra 41:25. Pogrom w pierwszym meczu we własnej hali

2019-10-06 /8
SPR Olkusz – KS Karkonosze Jelenia Góra 41:25. Pogrom w pierwszym meczu we własnej hali

SPR Olkusz rozgromił KS Karkonosze Jelenią Górę aż 41:25 w pierwszym meczu obecnego sezonu przed własną publicznością. Zawodniczki z Dolnego Śląska tylko przez pierwszy kwadrans gry były w stanie nawiązać równą walkę ze „Srebrnymi Lwicami”. Trener naszego zespołu Kamil Zawada dał również w tym spotkaniu wykazać się wielu młodym zawodniczkom. Olkuszanki udanie zrewanżowały się zatem za porażkę 27:24 z MTS-em Żory na inaugurację rozgrywek.

 

Wynik sobotniego pojedynku otworzyła Wiktoria Sioła z SPR-u, która tego dnia trafiła do bramki łącznie 7 razy. Mecz był zacięty jedynie przez pierwszy kwadrans, kiedy gra toczyła się bramka za bramkę. W 22. minucie, po bramce Natalii Kolonko z rzutu karnego, która również zdobyła w sobotę 7 goli, drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadziła już bowiem 16:10. Zdobycie tak dużej przewagi możliwe było m.in. dzięki fantastycznej grze w bramce Dagmary Knapik. Była zawodniczka FutureNet Imperium Katowice, choć jednocześnie wychowanka „Srebrnych Lwic” broniła niemal połowę rzutów oddanych na naszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21:14.

 

Druga odsłona tego pojedynku to jeszcze większą dominacja Olkuszanek. Gra toczyła się już w zasadzie tylko do jednej bramki, a w 41. minucie spotkania, po bramce Magdaleny Barczyk z rzutu karnego, na tablicy widniał już wynik 32:17. W ciągu pierwszych 11 minut po zmianie stron SPR Olkusz zdobył zatem 11 goli, a piłkarki gości trafiły do siatki zaledwie 3 razy. Trener naszego zespołu Kamil Zawada, widząc że losy tego pojedynku są już praktycznie przesądzone, dał zatem zagrać juniorkom. Najmłodsze „Srebrne Lwice” nie zawiodły i wciąż kontrolowały przebieg spotkania. Ostatecznie, bramką w ostatnich sekundach meczu, wynik spotkania na 41:25 ustaliła grająca z numerem 14 Patrycja Jałowicka, która w styczniu świętowała swoje 18. urodziny.

 

Do 7 bramek zdobytych przez Wiktorię Siołę oraz Natalię Kolonko 6 trafień dodała Paulina Marszałek, 5 Paula Masiuda, 4 Klaudia Wójcicka-Dudek, 3 Julia Mrozowska, po 2 Magdalena Barczyk, Patrycja Jałowicka i Kinga Kasprowicz, a po jednej Sabina Radlak, Zuzanna Żur oraz Oliwia Sołościuk. Podopieczne trenera Kamila Zawady awansowały po tym pojedynku na 2. miejsce w tabeli, choć trzeba pamiętać, że wszystkie mecze 2. kolejki nie zostały jeszcze rozegrane i sytuacja może ulec zmianie. Zaraz po zakończeniu spotkania udało mi się także przeprowadzić wywiad ze skrzydłową olkuskiej drużyny Klaudią Wójcicką-Dudek, do obejrzenia którego serdecznie Państwa zachęcam.

Warto również wspomnieć, że na trybunach hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu znaleźć można było dotychczasowego szkoleniowca SPR-u Olkusz Marcina Księżyka, który już jako kibic obserwował zmagania naszych szczypiornistek. Następne spotkanie olkuskie piłkarki ręczne rozegrają w sobotę 5 października, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Koroną Handball Kielce. Kolejne spotkanie przed własną publicznością „Srebrne Lwice” rozegrają z kolei dopiero 19 października w meczu z MK-em PR URBIS Gniezno. Już teraz zapraszam wszystkich tych z Państwa, którzy nie będą w stanie osobiście dopingować naszej drużyny do śledzenia transmisji na żywo z tego pojedynku, która rozpocznie się równo z pierwszym gwizdkiem sędziego na naszej stronie na Facebooku.

SPR Olkusz 21.09 28 - SPR Olkusz - KS Karkonosze Jelenia Góra 41:25. Pogrom w pierwszym meczu we własnej hali

Tabela 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej po 2. kolejce sezonu 2019/2020:

1. JTC AZS Poznań 6 pkt (2 rozegrane mecze) bilans bramkowy +30
2. SPR Olkusz 3 pkt (2 rozegrane mecze) bilans bramkowy +13
3. Korona Handball Kielce 3 pkt (1 rozegrany mecz) bilans bramkowy +12
4. SPR Gliwice 3 pkt (1 rozegrany mecz) bilans bramkowy +9
5. MTS Żory 3 pkt (1 rozegrany mecz) bilans bramkowy +3
6. KS AZS AWF Handball-26 Wrocław 3 pkt (2 rozegrane mecze) bilans bramkowy -12
7. KS Cracovia 1906 0 pkt (1 rozegrany mecz) bilans bramkowy -3
8. TS MKS San Jarosław 0 pkt (1 rozegrany mecz) bilans bramkowy -9
9. KS Zgoda Ruda Śląska 0 pkt (1 rozegrany mecz) bilans bramkowy -15
10. KS Karkonosze Jelenia-Góra 0 pkt (2 rozegrane mecze) bilans bramkowy -28

Klasyfikacja Strzelczyń 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej:

1. Magdalena Ziółkowska (JTC AZS Poznań) 22
2. Natalia Kolonko (SPR Olkusz) 16
3. Karolina Łuszczyńska (KS AZS AWF Handball-26 Wrocław) 15
4. Agnieszka Kowalska (KS Karkonosze Jelenia-Góra) 14
5. Paulina Marszałek (SPR Olkusz) 12
6. Paula Masiuda (SPR Olkusz) 12
7. Magdalena Maziarz (JTC AZS Poznań) 12
8. Karolina Szajek (JTC AZS Poznań) 12
9. Oktawia Płomińska (MTS Żory) 10
10. Magda Więckowska (Korona Handball Kielce) 10
16. Wiktoria Sioła (SPR Olkusz) 7
28. Klaudia Wójcicka-Dudek (SPR Olkusz) 5
44. Julia Mrozowska (SPR Olkusz) 3
51. Magdalena Barczyk (SPR Olkusz) 2
57. Patrycja Jałowicka (SPR Olkusz) 2
58. Kinga Kasprowicz (SPR Olkusz) 2
78. Weronika Gęgotek (SPR Olkusz) 1
89. Sabina Radlak (SPR Olkusz) 1
91. Oliwia Sołościuk (SPR Olkusz) 1
99. Zuzanna Żur (SPR Olkusz) 1

zdjęcia: Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)