SPR Olkusz – KS Karkonosze Jelenia Góra 41:25. Pogrom w pierwszym meczu we własnej hali

SPR Olkusz rozgromił KS Karkonosze Jelenią Górę aż 41:25 w pierwszym meczu obecnego sezonu przed własną publicznością. Zawodniczki z Dolnego Śląska tylko przez pierwszy kwadrans gry były w stanie nawiązać równą walkę ze „Srebrnymi Lwicami”. Trener naszego zespołu Kamil Zawada dał również w tym spotkaniu wykazać się wielu młodym zawodniczkom. Olkuszanki udanie zrewanżowały się zatem za porażkę 27:24 z MTS-em Żory na inaugurację rozgrywek.

SPR Olkusz 21.09 1 - SPR Olkusz - KS Karkonosze Jelenia Góra 41:25. Pogrom w pierwszym meczu we własnej hali

Wynik sobotniego pojedynku otworzyła Wiktoria Sioła z SPR-u, która tego dnia trafiła do bramki łącznie 7 razy. Mecz był zacięty jedynie przez pierwszy kwadrans, kiedy gra toczyła się bramka za bramkę. W 22. minucie, po bramce Natalii Kolonko z rzutu karnego, która również zdobyła w sobotę 7 goli, drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadziła już bowiem 16:10. Zdobycie tak dużej przewagi możliwe było m.in. dzięki fantastycznej grze w bramce Dagmary Knapik. Była zawodniczka FutureNet Imperium Katowice, choć jednocześnie wychowanka „Srebrnych Lwic” broniła niemal połowę rzutów oddanych na naszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21:14.

spr7 - SPR Olkusz - KS Karkonosze Jelenia Góra 41:25. Pogrom w pierwszym meczu we własnej hali

Druga odsłona tego pojedynku to jeszcze większą dominacja Olkuszanek. Gra toczyła się już w zasadzie tylko do jednej bramki, a w 41. minucie spotkania, po bramce Magdaleny Barczyk z rzutu karnego, na tablicy widniał już wynik 32:17. W ciągu pierwszych 11 minut po zmianie stron SPR Olkusz zdobył zatem 11 goli, a piłkarki gości trafiły do siatki zaledwie 3 razy. Trener naszego zespołu Kamil Zawada, widząc że losy tego pojedynku są już praktycznie przesądzone, dał zatem zagrać juniorkom. Najmłodsze „Srebrne Lwice” nie zawiodły i wciąż kontrolowały przebieg spotkania. Ostatecznie, bramką w ostatnich sekundach meczu, wynik spotkania na 41:25 ustaliła grająca z numerem 14 Patrycja Jałowicka, która w styczniu świętowała swoje 18. urodziny.

Do 7 bramek zdobytych przez Wiktorię Siołę oraz Natalię Kolonko 6 trafień dodała Paulina Marszałek, 5 Paula Masiuda, 4 Klaudia Wójcicka-Dudek, 3 Julia Mrozowska, po 2 Magdalena Barczyk, Patrycja Jałowicka i Kinga Kasprowicz, a po jednej Sabina Radlak, Zuzanna Żur oraz Oliwia Sołościuk. Podopieczne trenera Kamila Zawady awansowały po tym pojedynku na 2. miejsce w tabeli, choć trzeba pamiętać, że wszystkie mecze 2. kolejki nie zostały jeszcze rozegrane i sytuacja może ulec zmianie. Zaraz po zakończeniu spotkania udało mi się także przeprowadzić wywiad ze skrzydłową olkuskiej drużyny Klaudią Wójcicką-Dudek, do obejrzenia którego serdecznie Państwa zachęcam.

Warto również wspomnieć, że na trybunach hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu znaleźć można było dotychczasowego szkoleniowca SPR-u Olkusz Marcina Księżyka, który już jako kibic obserwował zmagania naszych szczypiornistek. Następne spotkanie olkuskie piłkarki ręczne rozegrają w sobotę 5 października, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Koroną Handball Kielce. Kolejne spotkanie przed własną publicznością „Srebrne Lwice” rozegrają z kolei dopiero 19 października w meczu z MK-em PR URBIS Gniezno. Już teraz zapraszam wszystkich tych z Państwa, którzy nie będą w stanie osobiście dopingować naszej drużyny do śledzenia transmisji na żywo z tego pojedynku, która rozpocznie się równo z pierwszym gwizdkiem sędziego na naszej stronie na Facebooku.