W spotkaniu 1/16 PGNiG Pucharu Polski drużyna SPR Olkusz uległa przed własną publicznością 21:34 występującej na co dzień w PGNiG Superlidze Koronie Handball Kielce 21:34. „Srebrne Lwice” pokazały jednak prawdziwą wolę walki, grając z „wycofaną bramkarką”, czym pokazały, że wcale nie przestraszyły się rywalek i zamierzały walczyć tylko o zwycięstwo.

2 - SPR Olkusz - Korona Handball Kielce 21:34. Drużyna z Ekstraklasy za mocna dla Olkuszanek

O co chodzi z tą wycofana bramkarką? Od początku spotkania trener Marcin Księżyk postanowił bowiem grać w ustawieniu, w którym kiedy w posiadaniu piłki był jego podopieczne, to w miejsce bramkarki wchodziła zawodniczka z pola. Dzięki temu Olkuszanki miały przewagę liczebną w ataku. Gdy tylko traciły one piłkę, to w miejsce jednej z zawodniczek z pola momentalnie z powrotem wchodziła bramkarka. Było to posunięcie na pierwszy rzut oka ryzykowne, ale pokazało że „Srebrne Lwice” nie przestraszyły się ekipy ze środka tabeli szczypiorniakowej Ekstraklasy i zamierzały walczyć o awans jak równy z równym.

Niestety nie dość, że na nic się to nie zdało, to jeszcze Kielczanki skrzętnie wykorzystywały każdy błąd olkuskiej obrony. W konsekwencji w 19. minucie prowadziły one aż… 5:13. Olkuszanki nie dawały jednak za wygraną i dzięki duetowi Pauli Masiudy i Natalii Kolonko konsekwentnie zmniejszały straty do swoich rywalek. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 11:15 i zgromadzeni w hali MOSiR w Olkuszu kibice mieli jeszcze nadzieję na pozytywny wynik meczu.

Od początku drugiej części spotkania drużyna Korony Handball Kielce budowała jednak mozolnie swoją przewagę nad „Srebrnymi Lwicami”, a w 50. minucie po rzucie wykonanym przez Honoratę Czekala przyjezdne prowadziły już 17:29. Rezultat zawodów na 21:34 ustaliła obrotowa SPR Olkusz Klaudia Zub. Środowe spotkanie było okazją do sprawdzenia się z drużyną grającą na co dzień w PGNiG Superlidze. Choć nie udało się wygrać, to cenne doświadczenie zdobyte w starciu z kielecką drużyną z pewnością zaprocentuje w dalszej części sezonu.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “SPR Olkusz – Korona Handball Kielce 21:34. Drużyna z Ekstraklasy za mocna dla Olkuszanek