Spotkanie z Pawłem Kukizem w Olkuszu

W niedzielę 7 października o godzinie 18:00 w Hotelu „Victoria” przy ul. Mickiewicza 18 w Olkuszu odbędzie się otwarte spotkanie z Pawłem Kukizem oraz Posłanką z Ziemi Olkuskiej Agnieszką Ścigaj. Od zaprezentowania swojego programu dla miasta swoją kampanię na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oficjalnie rozpocznie wtedy także kandydat Kukiz’ 15 Miłosz Pałka.

P1110042 - Spotkanie z Pawłem Kukizem w Olkuszu
fot. Lider Ruchu Obywatelskiego Kukiz’ 15 Paweł Kukiz

Spotkanie z liderem Ruchu Obywatelskiego Kukiz’ 15 ma charakter otwarty, co oznacza, że może na nie przyjść każdy zainteresowany. Oprócz prelekcji Pawła Kukiza i Agnieszki Ścigaj, zaprezentowani zostaną także kandydaci KWW Kukiz’15 w wyborach do Rady Miejskiej w Olkuszu, Rady Powiatu Olkuskiego, Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz kandydata w wyborach na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. O stanowisko gospodarza „Srebrnego Miasta” z ramienia Ruchu Pawła Kukiza ubiegać będzie się Miłosz Pałka.

42590549 1917113858594574 9033728829641719808 o - Spotkanie z Pawłem Kukizem w Olkuszu
fot. Poseł na Sejm RP Agnieszka Ścigaj oraz kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Miłosz Pałka

Jest on dyrektorem małej, rozwijającej się spółki deweloperskiej oraz najmłodszą osobą ubiegającą się o stanowisko burmistrza, mając aktualnie 30 lat. Jak zapowiedział, jego program będzie skupiał się przede wszystkim na zwiększeniu roli mieszkańców w rządzeniu miastem, obniżce podatków i opłat lokalnych oraz demografii „Srebrnego Miasta” w kontekście zatrzymania wyludniania się Gminy Olkusz (według danych GUS do 2030 roku Gmina Olkusz „skurczy się” bowiem o 10% mieszkańców – przyp. red.). Naszych czytelników dodatkowo może zainteresować fakt, że Miłosz Pałka jest Redaktorem Naczelnym Kuriera Olkuskiego.

Miłosz Pałka gazeta kopia 1 - Spotkanie z Pawłem Kukizem w Olkuszu
fot. Oficjalny plakat wyborczy Miłosza Pałki

Po zakończeniu spotkania będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Pawłem Kukizem czy rozmowy z poszczególnymi kandydatami. Więcej informacji można znaleźć na specjalnie utworzonym wydarzeniu na Facebooku.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *