Spotkanie z Pawłem Kukizem w Olkuszu

W niedzielę 7 października o godzinie 18:00 w Hotelu „Victoria” przy ul. Mickiewicza 18 w Olkuszu odbędzie się otwarte spotkanie z Pawłem Kukizem oraz Posłanką z Ziemi Olkuskiej Agnieszką Ścigaj. Od zaprezentowania swojego programu dla miasta swoją kampanię na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oficjalnie rozpocznie wtedy także kandydat Kukiz’ 15 Miłosz Pałka.

P1110042 - Spotkanie z Pawłem Kukizem w Olkuszu
fot. Lider Ruchu Obywatelskiego Kukiz’ 15 Paweł Kukiz

Spotkanie z liderem Ruchu Obywatelskiego Kukiz’ 15 ma charakter otwarty, co oznacza, że może na nie przyjść każdy zainteresowany. Oprócz prelekcji Pawła Kukiza i Agnieszki Ścigaj, zaprezentowani zostaną także kandydaci KWW Kukiz’15 w wyborach do Rady Miejskiej w Olkuszu, Rady Powiatu Olkuskiego, Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz kandydata w wyborach na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. O stanowisko gospodarza „Srebrnego Miasta” z ramienia Ruchu Pawła Kukiza ubiegać będzie się Miłosz Pałka.

42590549 1917113858594574 9033728829641719808 o - Spotkanie z Pawłem Kukizem w Olkuszu
fot. Poseł na Sejm RP Agnieszka Ścigaj oraz kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Miłosz Pałka

Jest on dyrektorem małej, rozwijającej się spółki deweloperskiej oraz najmłodszą osobą ubiegającą się o stanowisko burmistrza, mając aktualnie 30 lat. Jak zapowiedział, jego program będzie skupiał się przede wszystkim na zwiększeniu roli mieszkańców w rządzeniu miastem, obniżce podatków i opłat lokalnych oraz demografii „Srebrnego Miasta” w kontekście zatrzymania wyludniania się Gminy Olkusz (według danych GUS do 2030 roku Gmina Olkusz „skurczy się” bowiem o 10% mieszkańców – przyp. red.). Naszych czytelników dodatkowo może zainteresować fakt, że Miłosz Pałka jest Redaktorem Naczelnym Kuriera Olkuskiego.

Miłosz Pałka gazeta kopia 1 - Spotkanie z Pawłem Kukizem w Olkuszu
fot. Oficjalny plakat wyborczy Miłosza Pałki

Po zakończeniu spotkania będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Pawłem Kukizem czy rozmowy z poszczególnymi kandydatami. Więcej informacji można znaleźć na specjalnie utworzonym wydarzeniu na Facebooku.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *