Spotkanie Burmistrza Piaśnika z mieszkańcami ul. Parcówka

W poniedziałek 19 marca w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz odbyło się spotkanie z mieszkańcami ul. Parcówka, zainicjowane przez Burmistrza Romana Piaśnika. Włodarz miasta chciał omówić z mieszkańcami szczegóły tak bardzo upragnionej dla nich inwestycji, o którą walczyły całe pokolenia.

DSC 0062 - Spotkanie Burmistrza Piaśnika z mieszkańcami ul. Parcówka

Słowa o „walce całych pokoleń”, które żartobliwie wypowiadali właściciele posesji zlokalizowanych przy ul. Parcówka w Olkuszu, wcale nie są tutaj użyte ponad miarę. Pierwsze domy przy omawianej ulicy powstały bowiem ponad 42 lata temu. Już wówczas mieszkańcy liczyli na to, że niebawem doczekają się asfaltowej drogi. Jak się jednak okazało, na próżno. Wtedy rozpoczęło się pisanie pism do olkuskiego magistratu z prośbą o przebudowę ulicy. Najstarsze z nich mają niemal 30 lat. Kolejne pokolenia przez długie lata bezowocnie prosiły o dostosowanie drogi do aktualnych standardów. Ku radości lokalnej społeczności, w tym roku sprawa ujrzała wreszcie swój szczęśliwy koniec, kiedy na początku lutego rozpoczęły się prace remontowe.

DSC 0064 - Spotkanie Burmistrza Piaśnika z mieszkańcami ul. Parcówka

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik rozpoczął poniedziałkowe spotkanie od wyjaśnienia, dlaczego zaprosił mieszkańców do olkuskiego magistratu – Nic o Was bez Was szanowni Państwo. Chcieliśmy, żebyście byli informowani na bieżąco o przebiegu inwestycji, dając Wam również możliwość zgłaszania swoich uwag na każdym etapie prac. Teraz, gdy znamy już więcej szczegółów technicznych, pragniemy je z Państwem skonsultować. Bardzo zależy nam bowiem na tym, by droga została wykonana jak najlepiej, a Państwo byli z niej jak najbardziej zadowoleni – mówił włodarz miasta. Na spotkanie zaprosił także Wiceburmistrz ds. komunalnych Jolantę Motyczyńską oraz Naczelnik Wydziału Drogowo-Inwestycyjnego Annę Adamczyk, by wyjaśniły one z właścicielami posesji należących do ul. Parcówka wszystkie niejasne dla nich kwestie w sposób jak najbardziej fachowy.

DSC 0066 - Spotkanie Burmistrza Piaśnika z mieszkańcami ul. Parcówka

Władze Miasta miały również dla mieszkańców dobre informacje. Prace remontowe przebiegają pomyślnie, choć ze względu na obfite opady śniegu oraz siarczysty mróz, termin oddania drogi do użytku z oczywistych względów wydłuży się. Mieszkańcy zostali również uspokojeni, że nowa droga nie będzie bezpośrednio połączona z powstającą galerią handlową „Quick Park”, dzięki czemu pod oknami mieszkańców nie będą przejeżdżały samochody dostawcze. Przebudowa Parcówki obejmuje zupełnie nową drogę asfaltową oraz chodnik oddzielony pasem zieleni. Koszty prac remontowych pokryje inwestor galerii, choć Burmistrz Roman Piaśnik wyraził gotowość dołożenia funduszy gminnych do „wykończenia” ulicy, na przykład ozdobną kostką w miejscach pomiędzy drogą, a granicami posesji. Jak powtarzał włodarz miasta, wszystko po to, by po tak długim czasie wyczekiwania na inwestycję, mieszkańcy byli z niej jak najbardziej zadowoleni.
DSC 0061 - Spotkanie Burmistrza Piaśnika z mieszkańcami ul. Parcówka

Mieszkańcy zgodnie wyrazili zadowolenie z faktu, że po długich dziesięcioleciach wreszcie będą mogli cieszyć się z nowej drogi. Zapewnili również, że trzymają olkuskie władze za słowo, że być może już w Maju będą mogli cieszyć się z oddania drogi do użytku, a poziom jej wykonania będzie równie wysoki, jak zostali zapewnieni.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *