Spójnia Osiek-Zimnodół 2:0 KS Olkusz. „Spójnia” górą w derbach Gminy Olkusz

2020-09-07 /224
Spójnia Osiek-Zimnodół 2:0 KS Olkusz. „Spójnia” górą w derbach Gminy Olkusz

Spójnia Osiek-Zimnodół pokonała KS Olkusz 2:0 w spotkaniu 5. kolejki Ligi Okręgowej grupy Kraków I. Bramki na wagę zwycięstwa w derbach Gminy Olkusz zdobyli Adam Szymczyk oraz Przemysław Żmuda.

Sobotni mecz miał wyjątkowy charakter nie tylko z racji bycia pojedynkiem derbowym. Z powodu remontu stadionu na Czarnej Górze w Olkuszu, KS w całej rundzie jesiennej trwającego sezonu rozgrywa bowiem swoje spotkania właśnie na stadionie w Osieku. Oficjalnym gospodarzem tego starcia była „Spójnia”, choć w praktyce ciężko było wskazać fizycznego gospodarza. Obie drużyny, jak na derby przystało, przystąpiły do meczu tego bardzo zmobilizowane, a olkuska ekipa chciała ponadto zmyć z siebie zeszłotygodniowy blamaż po pechowej porażce aż 6:1 z Przemszą Klucze.

To jednak drużyna z Osieka w 26. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia swojego środkowego obrońcy Adama Szymczyka. Bramka ta ustawiła poniekąd przebieg całego pojedynku, gdyż Olkuszanie przez cały pozostały czas szukali bramki wyrównującej. Niestety nie dość, że ta sztuka im się nie udała, to jeszcze w doliczonym czasie gry wynik na 2:0 ustalił Przemysław Żmuda. Spójnia Osiek-Zimnodół awansowała tym samym na 4. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 10 punktów. KS z zaledwie 3 „oczkami” plasuje się natomiast na miejscu 10., choć trzeba zaznaczyć, że zespół z Olkusza rozegrał 2 spotkania mniej.

Następny mecz Klub Sportowy Olkusz rozegra w sobotę 12 września o godzinie 16:00, kiedy to zamierzy się na wyjeździe z Zieleńczanką Zielonki. Będzie to dobra okazja do powrotu na zwycięską ścieżkę, jako że drużyna z powiatu krakowskiego nie zdołała jeszcze w sezonie 2020/2021 zdobyć ani jednego punktu. Olkuszanie nie mogą jednak zlekceważyć swojego przeciwnika, gdyż w poprzednim sezonie to właśnie ekipa z Zielonek zwyciężyła 0:3 w starciu obu drużyn.

zdjęcia: strona LKS Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada na Facebooku