Śmiertelny wypadek w Olkuszu. Nie żyje 21-letni motocyklista

Wczoraj po godzinie 15:00 na ul. Długiej w Olkuszu doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginął 21-letni motocyklista.

DSC 1376 - Śmiertelny wypadek w Olkuszu. Nie żyje 21-letni motocyklista

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierowca motocyklu marki Honda, jadąc w kierunku Bogucina Dużego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi zjechał na pobocze, po czym uderzył w murowane ogrodzenie oraz w drewniany słup telekomunikacyjny. Pomimo podjętej na miejscu reanimacji mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Śledczy, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają obecnie szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Jednocześnie mundurowi apelują do kierowców o ostrożność, przypominając że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo. Szczególną uwagę należy zwracać na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Nie ma na bowiem znaku równości pomiędzy prędkością dozwoloną a bezpieczną. Trzeba również mieć świadomość, że nawet w przypadku najdrobniejszej kolizji motocykliści mają mniejsze szanse na wyjścia z wypadku bez szwanku.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *