Śmiertelny wypadek w Olkuszu. Nie żyje 19-letni pieszy

Dziś w nocy doszło do tragicznego w skutkach wypadku na obwodnicy Olkusza. Śmierć na miejscu poniósł bowiem 19-latek, który został potrącony przez samochód. Funkcjonariusze prowadzą obecnie czynności wyjaśniające przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Jak dowiedziała się Gazeta Krakowska, do wypadku doszło dziś, w niedzielę 3 listopada, około godziny 04:26. To właśnie wtedy na obwodnicy Olkusza, tuż przy wyjeździe w kierunku Wolbromia, 19-letni pieszy został potrącony przez 22-letniego kierowcę Audi A6. Młody mężczyzna w zderzeniu z rozpędzonym pojazdem nie miał żadnych szans i niestety zginął na miejscu. Na razie nie wiadomo także co robił on poza terenem zabudowanym o tak późnej porze. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie. Przypominamy bowiem, że w środę 23 października na ulicy Zimnodolskiej w Osieku kierowca Nissana śmiertelnie potrącił 88-letnią kobietę.

Dlatego też warto pamiętać, że piesi należą do tzw grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, ponieważ w trakcie zderzenia z pojazdem nic ich nie chroni (kierowca dla odmiany może liczyć na poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa). Ponadto pieszy narażony jest na najpoważniejsze konsekwencje już przy prędkości ok. 20-30 km/h. Przy prędkości 50 km/h ma on natomiast około 50% na przeżycie, a przy około 80 km/h jego szanse są bliskie zeru. Niezwykle ważnym jest zatem, by kierując samochodem po zmroku zachowywać szczególną ostrożność. Okres jesienny i zimowy to bowiem pora, kiedy widoczność ma największy wpływ na powstawanie wypadków.

źródło: Gazeta Krakowska

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *