Śmiertelny wypadek w Olkuszu. Nie żyje 19-letni pieszy

Dziś w nocy doszło do tragicznego w skutkach wypadku na obwodnicy Olkusza. Śmierć na miejscu poniósł bowiem 19-latek, który został potrącony przez samochód. Funkcjonariusze prowadzą obecnie czynności wyjaśniające przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Jak dowiedziała się Gazeta Krakowska, do wypadku doszło dziś, w niedzielę 3 listopada, około godziny 04:26. To właśnie wtedy na obwodnicy Olkusza, tuż przy wyjeździe w kierunku Wolbromia, 19-letni pieszy został potrącony przez 22-letniego kierowcę Audi A6. Młody mężczyzna w zderzeniu z rozpędzonym pojazdem nie miał żadnych szans i niestety zginął na miejscu. Na razie nie wiadomo także co robił on poza terenem zabudowanym o tak późnej porze. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie. Przypominamy bowiem, że w środę 23 października na ulicy Zimnodolskiej w Osieku kierowca Nissana śmiertelnie potrącił 88-letnią kobietę.

Dlatego też warto pamiętać, że piesi należą do tzw grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, ponieważ w trakcie zderzenia z pojazdem nic ich nie chroni (kierowca dla odmiany może liczyć na poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa). Ponadto pieszy narażony jest na najpoważniejsze konsekwencje już przy prędkości ok. 20-30 km/h. Przy prędkości 50 km/h ma on natomiast około 50% na przeżycie, a przy około 80 km/h jego szanse są bliskie zeru. Niezwykle ważnym jest zatem, by kierując samochodem po zmroku zachowywać szczególną ostrożność. Okres jesienny i zimowy to bowiem pora, kiedy widoczność ma największy wpływ na powstawanie wypadków.

źródło: Gazeta Krakowska

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *