„Śladami herbów i gmerków olkuskich”

Już jutro, w piątek 26 lipca o godzinie 17:00 odbędzie się bezpłatny spacer historyczny „Śladami herbów i gmerków olkuskich”. Chętni do wzięcia udziału w wycieczce spotykają się pod Punktem Informacji Turystycznej MSiT przy ul. Floriańskiej 8 w Olkuszu. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Kurier Olkuski.

67293126 1382583108564193 4988254079332384768 o 2 - "Śladami herbów i gmerków olkuskich"

Jest to kolejne wydarzenie z serii Olkuskie Spacery Historyczne 2019, która potrwa do końca tego roku. Przypominamy, że z okazji obchodów 720-lecia Olkusza przynajmniej raz w miesiącu mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w ciekawych i bezpłatnych wycieczkach tematycznych. Po zabytkach i historii Olkusza oprowadzają pasjonaci historii „Srebrnego Miasta”, czyli członkowie lokalnych stowarzyszeń, a także pracownicy magistratu i wolontariusze. Większość wycieczek ma charakter spacerów po mieście oraz okolicy, połączonych ze zwiedzaniem miejscowych zabytków.

plakat 1 spacery ver 5 - "Śladami herbów i gmerków olkuskich"

Podczas jutrzejszego spaceru, który będzie miał formę questu, będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat historii herbu Olkusza oraz gmerków, czyli herbów olkuskich mieszczan. Na zakończenie akcji miejsce będzie miała także niespodzianka dla dzieci w postaci rysowania własnego gmerku. Szczegółowe informacje dotyczące Olkuskich Spacerów Historycznych można uzyskać w Punkcie Informacji Turystycznej lub pod numerem telefonu 32 6421926.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *