Seria zatrzymań pijanych kierowców w powiecie olkuskim

Pomimo tego, że policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na co dzień prowadzą liczne działania prewencyjno-kontrolne oraz profilaktyczne, to na drogach powiatu olkuskiego wciąż nie brakuje pijanych kierowców. Tylko w ostatnim czasie doszło bowiem do kilku zatrzymań miłośników jazdy na „podwójnym gazie”.

Do pierwszego z nich doszło 2 grudnia około godziny 16:00 na Drodze Krajowej nr 94 w Olkuszu. To właśnie wtedy kierujący Volvem 68-letni mieszkaniec Olkusza nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył Fiata Ducato. Podczas kontroli okazało się ponadto, że mężczyzna był nietrzeźwy, jako że miał on 2,7 promila alkoholu w organizmie. Dzień później funkcjonariusze z komisariatu w Bukownie zatrzymali z kolei 37-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który kierował samochodem marki Isuzu mając ponad 1,3 promila w organizmie. W ubiegłą sobotę 30 listopada po godzinie 23:00 w Bolesławiu mundurowi zatrzymali natomiast kobietę, która prowadziła Opla Astrę mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Trzeba jednak pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy nie są bezkarni, jako że grożą im poważne konsekwencje prawne i finansowe. Osoby, które prowadzą bowiem samochód w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, podlegają karze pozbawienia wolności, a sąd orzeka wobec nich dodatkowo środek karny, jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *