Seria zatrzymań pijanych kierowców w powiecie olkuskim

Pomimo tego, że policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na co dzień prowadzą liczne działania prewencyjno-kontrolne oraz profilaktyczne, to na drogach powiatu olkuskiego wciąż nie brakuje pijanych kierowców. Tylko w ostatnim czasie doszło bowiem do kilku zatrzymań miłośników jazdy na „podwójnym gazie”.

Do pierwszego z nich doszło 2 grudnia około godziny 16:00 na Drodze Krajowej nr 94 w Olkuszu. To właśnie wtedy kierujący Volvem 68-letni mieszkaniec Olkusza nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył Fiata Ducato. Podczas kontroli okazało się ponadto, że mężczyzna był nietrzeźwy, jako że miał on 2,7 promila alkoholu w organizmie. Dzień później funkcjonariusze z komisariatu w Bukownie zatrzymali z kolei 37-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który kierował samochodem marki Isuzu mając ponad 1,3 promila w organizmie. W ubiegłą sobotę 30 listopada po godzinie 23:00 w Bolesławiu mundurowi zatrzymali natomiast kobietę, która prowadziła Opla Astrę mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Trzeba jednak pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy nie są bezkarni, jako że grożą im poważne konsekwencje prawne i finansowe. Osoby, które prowadzą bowiem samochód w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, podlegają karze pozbawienia wolności, a sąd orzeka wobec nich dodatkowo środek karny, jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *