Seria wypadków na drogach powiatu olkuskiego

Pod koniec ubiegłego tygodnia na drogach powiatu olkuskiego doszło do kilku kolizji i wypadków drogowych. Wielu z tych zdarzeń można było uniknąć, gdyby tylko kierowcy i pieszy przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

wypadek - Seria wypadków na drogach powiatu olkuskiego

W piątek 24 maja na skrzyżowaniu Alei 100-lecia z ulicą Dworską w Olkuszu zderzyły się Honda i Dacia. Jak wstępnie ustalono, kierowca Hondy nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, wjechał na skrzyżowanie i uderzył w Dacię. Jej kierująca została przewieziona do szpitala w Olkuszu. Do kolejnego wypadku doszło w sobotę 25 maja w na skrzyżowaniu ulicy Puza i Drogi Powiatowej nr 1061 w Bukownie, gdzie zderzyły się ze sobą Renault Clio i Audi A6. W wyniku tego zdarzenia  kierowca Renault i pasażerka Audi zostali ranni i trafili do szpitala w Olkuszu.

wypadek w olkuszu 0 - Seria wypadków na drogach powiatu olkuskiego

Również w sobotę na ulicy Tadeusza Kościuszki w Olkuszu nietrzeźwy pieszy wszedł pod jadący autobus i został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Niestety, oprócz braku ostrożności na drodze, policjanci wciąż muszą też walczyć z nietrzeźwymi kierowcami, którzy decydują się na jazdę na „podwójnym gazie”. W niedzielę 26 maja po godzinie 9:00 na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu mundurowi zatrzymali do kontroli kobietę, która kierowała Mazdą mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierującej zatrzymano prawo jazdy.

wypadek olkusz - Seria wypadków na drogach powiatu olkuskiego

Olkuscy funkcjonariusze apelują o spokojną, rozsądną i przede wszystkim trzeźwą jazdę, a także o unikanie nadmiernej prędkości, brawury i pośpiechu. Warto pamiętać, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu. Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz być uprzejmym i cierpliwym, a podróż zarówno dla nas, jak i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *