Seria włamań do samochodów w Olkuszu

W ostatnim czasie w Olkuszu doszło do serii włamań do samochodów. Złodzieje zabrali z nich cenne przedmioty, takie jak torby, narzędzia, telefony czy ubrania. Dlatego też policjanci apelują, by nie ułatwiać zadania przestępcom i uważać na to, co zostawiamy w swoich pojazdach.

Do pierwszego zdarzenia doszło jeszcze pod koniec lipca, kiedy to z zaparkowanego na ul. Sławkowskiej Forda Transit skradziono narzędzia warte kilka tysięcy złotych. 9 sierpnia na ul. Świętokrzyskiej skradziono z kolei torebkę z otwartego auta. Właścicielka pojazdu straciła m.in. pieniądze, dokumenty oraz telefon komórkowy. Kilka dni później, a dokładniej 12 sierpnia, na ul. Dąbrowskiego z samochodu skradziono natomiast torbę, w której znajdowały pieniądze oraz dokumenty.

Olkuscy funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i niepozostawianie wartościowych przedmiotów w samochodach. Złodzieje czekają bowiem tylko na takie okazje. Warto pamiętać o tym, że przestępcy bez zastanowienia wybiją szybę po to, by zabrać wartościowy przedmiot lub sprawdzić czy w danym bagażu taka rzecz się znajduje. Dlatego też istotnym jest, by wychodząc z samochodu, nawet na chwilę, zabierać ze sobą torebki, telefony czy portfele, a większe plecaki i torby chować do bagażnika, tak aby nie rzucały się w oczy.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *