Seria włamań do samochodów w Olkuszu

W ostatnim czasie w Olkuszu doszło do serii włamań do samochodów. Złodzieje zabrali z nich cenne przedmioty, takie jak torby, narzędzia, telefony czy ubrania. Dlatego też policjanci apelują, by nie ułatwiać zadania przestępcom i uważać na to, co zostawiamy w swoich pojazdach.

Do pierwszego zdarzenia doszło jeszcze pod koniec lipca, kiedy to z zaparkowanego na ul. Sławkowskiej Forda Transit skradziono narzędzia warte kilka tysięcy złotych. 9 sierpnia na ul. Świętokrzyskiej skradziono z kolei torebkę z otwartego auta. Właścicielka pojazdu straciła m.in. pieniądze, dokumenty oraz telefon komórkowy. Kilka dni później, a dokładniej 12 sierpnia, na ul. Dąbrowskiego z samochodu skradziono natomiast torbę, w której znajdowały pieniądze oraz dokumenty.

Olkuscy funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i niepozostawianie wartościowych przedmiotów w samochodach. Złodzieje czekają bowiem tylko na takie okazje. Warto pamiętać o tym, że przestępcy bez zastanowienia wybiją szybę po to, by zabrać wartościowy przedmiot lub sprawdzić czy w danym bagażu taka rzecz się znajduje. Dlatego też istotnym jest, by wychodząc z samochodu, nawet na chwilę, zabierać ze sobą torebki, telefony czy portfele, a większe plecaki i torby chować do bagażnika, tak aby nie rzucały się w oczy.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *