Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką w Bukownie

Na ul. Kolejowej w Bukownie samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba trafiła do szpitala, ale na szczęście jej obrażenia nie wymagały hospitalizacji.

kolizja w bukownie - Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką w Bukownie

Do tego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek 17 lutego. To właśnie wtedy kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Bora, na łuku drogi, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z samochodem ciężarowym z naczepą marki Renault Premium. Kierująca Volkswagenem trafiła do szpitala, ale na szczęście nie doznała ona poważniejszych obrażeń i nie wymagała hospitalizacji. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

renault prenium po zderzeniu z osobowka - Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką w Bukownie

O rozproszenie uwagi kierowcy na drodze jest wyjątkowo łatwo. Czasami wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by doprowadzić do zdarzenia, które może skończyć się poważnymi obrażeniami. Dlatego też policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i przypominają, że najczęstszymi przyczynami wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami oraz zmęczenie.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *