Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 3 w Olkuszu w nowym blasku

2021-01-22 /20
Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 3 w Olkuszu w nowym blasku

Na powracających w poniedziałek do szkolnych ław i lekcji prowadzonych stacjonarnie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olkuszu czekało bardzo pozytywne zaskoczenie w postaci całkowitej metamorfozy szkolnej sali gimnastycznej oraz prowadzącej do niej przewiązki. Wartość wykonanych prac przekroczyła 142 tys. złotych. Gmina Olkusz uzyskała dofinansowanie na ten cel z Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 110 tys. złotych.

Inwestycje w infrastrukturę, przeznaczoną dla naszych najmłodszych mieszkańców, cieszą szczególnie. Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej Nr 3 wygląda jak nowa, stała się nowoczesna, ale również bardzo estetyczna, barwna i przytulna. Już niedługo będzie się zapełniała dorastającymi uczniami, którzy, być może właśnie tutaj, zaczną budować swoje pierwsze zainteresowania sportowe. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy wracają do szkolnych zajęć, życzę wielu sukcesów oraz zdrowia – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Efekt prac jest imponujący: wymieniono stary, zniszczony parkiet ze stelażem, na nowoczesną nawierzchnię sportową. Dzięki malowaniu sufitu i ścian z uzupełnieniem istniejących ubytków tynku sala nabrała zupełnie nowych kolorów. Zakupiono również nowe drzwi i osłony na grzejniki oraz wyposażenie sportowe w postaci drabinek i tablic do koszykówki. Do sali gimnastycznej prowadzi również odświeżona przewiązka.

źródło: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu