Ruszyła przebudowa Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu

Na około pół miliona złotych wykonawca wycenił prace związane z przebudową górnego holu oraz klatki schodowej w budynku Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu. Na tę inwestycję władzom Gminy Olkusz udało się pozyskać dofinansowanie ze środków europejskich. Koniec remontu zaplanowano na wrzesień bieżącego roku.

Gminny Program Rewitalizacji Olkusza to szereg prac prowadzonych na terenie całego miasta. Wszystkie inwestycje będą służyć mieszkańcom, podnosząc jakość i dostępność przestrzeni publicznej, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Przebudowa Domu Kultury prowadzona jest przede wszystkim z myślą właśnie o tych, którzy do tej pory mieli problemy ze swobodnym poruszaniem się w dotychczasowej przestrzeni. Jestem przekonany, że ta inwestycja przyczyni się do poszerzenia działań kulturalnych naszego miasta – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Trwająca przebudowa górnego holu oraz klatki schodowej w budynku Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu polega na przystosowaniu obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż wewnątrz budynku windy, która umożliwi im dostęp do wszystkich pomieszczeń. Dodatkowo z holu na piętrze zostaną wydzielone pomieszczenia dla sali baletowej, sali fitness oraz pracowni artystycznej. W jednej z sal zostanie także wykonana pływająca drewniana podłoga, a w całym segmencie przebudowie zostanie poddana instalacja elektryczna. Działania te wychodzą naprzeciw potrzebom społecznym, pozwalając zwiększyć efektywne wykorzystanie pomieszczeń Domu Kultury oraz liczby inicjatyw integrujących mieszkańców.

104659512 1706052109550623 8798774487112563450 o - Ruszyła przebudowa Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu

Warto przypomnieć, że jest to jedna z inwestycji w ramach szerszego zadania pod nazwą „Przebudowa i modernizacja obiektów: kultury, Starego Cmentarza wraz z przestrzenią publiczną na cele społeczne w Olkuszu”. Do tej pory zakończono już prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół Przedszkola Nr 7 w Olkuszu oraz placu przed Domem Kultury. Niebawem rozpocznie się natomiast zagospodarowanie terenu w rejonie Starego Cmentarza z obszarem wokół stawu przy ulicy Fr. Nullo. Wartość wszystkich wymienionych prac wynosi ponad 2,7 mln złotych, z czego ponad 1,7 mln złotych pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

104580934 1706052179550616 3591274048125766796 o - Ruszyła przebudowa Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu

Cały Gminny Program Rewitalizacji Olkusza to z kolei plan gruntownej przebudowy przestrzeni miejskiej, zgodnie z którym realizowanych jest 5 dużych projektów, obejmujących realizację łącznie 18 zadań. Duża część z nich została już zakończona, a dwa najbardziej rozpoznawalne, czyli rewitalizacja Parku „Czarna Góra” oraz rewitalizacja „Dolinki” na Osiedlu Młodych, nadal trwają. Na realizację wszystkich tych projektów Gmina Olkusz przeznacza ponad 26 mln złotych, z czego ponad 17,5 miliona stanowi wspomniane dofinansowanie.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Ruszyła przebudowa Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *