Rozwiązano Klub Radnych PiS w Radzie Miejskiej w Olkuszu

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu, która miała miejsce we wtorek 2 października, z powodu zbyt małej liczby członków, rozwiązany został Klub Radnych PiS.

14444846 975790795865553 4309152727002734526 o - Rozwiązano Klub Radnych PiS w Radzie Miejskiej w Olkuszu
fot. Radny Rady Miejskiej Wojciech Ozdoba, który wystąpił z Klubu Radnych PiS

Do istnienia klubu radnych potrzebnych jest bowiem co najmniej 5 członków, a we wtorek zostały w nim już tylko 4 osoby: Józef Filas, Michał Mrówka, Wojciech Panek oraz Tomasz Zaborowski. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu wystąpił z niego Wojciech Ozdoba, kończąc tym samym istnienie klubu. Radny podziękował byłym już kolegom z klubu za dotychczasową współpracę, a swoją decyzję argumentował startem w nadchodzących wyborach z innego komitetu.

Od początku kadencji istotna dla mnie była praca dla ludzi i z ludźmi, bez względu na ich poglądy. Nigdy nie nie należałem do żadnej partii, a pomocy w realizowaniu postawionych sobie celów, jak choćby patronatów nad organizowanymi przez siebie konkursami czy festynami, szukałem u osób i instytucji związanych z różnymi środowiskami. Zdecydowałem się wystartować w nadchodzących wyborach z komitetu OdNowa – Kontynuacja, jako że w niej spodziewam się właśnie większej swobody we wspomnianych działaniach – powiedział Wojciech Ozdoba, zapytany przeze mnie o motywy takiej decyzji.

Przypominam, że w poprzednich wyborach samorządowych, które miały miejsce 16 listopada 2014 roku, Komitetowi Wyborczemu Prawo i Sprawiedliwość udało się wprowadzić do olkuskiej rady 10 osób. Po wyborach do Klubu Radnych PiS dołączył ponadto śp. Ryszard Ryza. Stworzono również liczącą 15 osób koalicję, do której, oprócz radnych PiS dołączyli także oraz Apolinary Ćwięczek, Jarosław Gałka, Małgorzata Postołek oraz Grzegorz Tomsia, kandydujący obecnie na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz z komitetu „antyPiS”, jak zwykło się mówić na Porozumienie dla Ziemi Olkuskiej. Układ ten nie przetrwał jednak długo, jako że zaledwie miesiąc później doszło do rozłamu, a większościową koalicję udało się zbudować obecnie urzędującemu Burmistrzowi Romanowi Piaśnikowi. W trakcie dobiegającej już końca kadencji skład Klubu Radnych PiS stopniowo się pomniejszał, aż wczoraj przestał już formalnie istnieć.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Rozwiązano Klub Radnych PiS w Radzie Miejskiej w Olkuszu

  • październik 5, 2018 at 10:54 pm
    Permalink

    Czyli 6 osób dostało się do grupy rządzących dzięki PiSowi i po wyborach szybko spierdo….. O teraz wypierając się jakimkolwiek zwiazka z tą partia. Bo widzą co oni robią spierd….ja. i znowu będą zebrać o głosy w partii na topie żeby utrzymać mordy przy korycie 😎

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *