Rozpoczął się remont kompleksu „Czarna Góra” w Olkuszu!

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont kompleksu „Czarna Góra” w Olkuszu. Pierwszym krokiem było usunięcie trawy z płyty olkuskiego stadionu. Przypominamy, że prace będą kosztować 14 517 044,55 zł. i potrwają one do 15 września 2020 roku.

Zdjęta murawa nie została jednak zmarnowana. Trafiła ona bowiem do olkuskich szkół i klubów sportowych, zyskując w ten sposób drugie życie. Niebawem na terenie kompleksu rozpoczną się już również „poważniejsze” prace, jako że czasu nie jest dużo, a projekt przebudowy „Czarnej Góry” jest bardzo ambitny. Przypominamy bowiem, że oprócz przebudowy i oświetlenia boiska do piłki nożnej, modernizacji doczeka się również m.in. bieżnia, a cały kompleks zostanie wyposażony w urządzenia lekkoatletyczne.

„Czarna Góra” zmieni się nie do poznania, na czym skorzystają wszyscy zwolennicy aktywnych form wypoczynku. Z roku na rok zmieniają się nawyki mieszkańców co do zagospodarowania czasu wolnego i coraz większa ilość osób odpoczywa aktywnie biegając, jeżdżąc na rowerze czy też ćwicząc na świeżym powietrzu. Mam również ogromną nadzieję, że inwestycja ta zachęci więcej osób do próbowania swoich sił jako sportowcy. Być może właśnie w „Srebrnym Mieście” będziemy świadkami początków pięknych sportowych karier – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Najwięcej prac dotyczyć będzie stadionu piłkarskiego, z którego usunięta zostanie warstwa humusu z drenażem i nawierzchnia żużlowa, a dodatkowo częściowo zlikwidowane zostaną sieci uzbrojenia terenu. W planach jest bowiem wykonanie podbudowy oraz utworzenie nawierzchni z ziemi organicznej, instalacji odwodnienia boiska oraz instalacji wodociągowej. Wymienione zostaną również bramki oraz ławki rezerwowych, a przy boisku staną maszty oświetleniowe. Dotychczasową betonową trybunę zastąpi nowa z plastikowymi siedziskami.

Docelowo obiekt po remoncie ma mieć wymiary 110×70 metrów. Nowością będzie natomiast boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 100×60 metrów, które stanie w miejscu obecnego placu zielonego, Obiekt ten również zostanie wyposażony w piłkochwyty, ławki dla zawodników rezerwowych oraz maszty z oświetleniem. W bezpośrednim sąsiedztwie boiska powstanie natomiast nowoczesna 400-metrowa bieżnia okrężna z syntetyczną nawierzchnią Full Pur, skocznie do skoku wzwyż, o tyczce, w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutów dyskiem i oszczepem oraz rów z wodą do biegów z przeszkodami.

Dzięki temu na olkuskim stadionie będą mogły odbywać się zajęcia szkolne, treningi oraz zawody i mitingi w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych. Rewitalizacja „Czarnej Góry” obejmie również tamtejszy park, gdzie wytyczone będą nowe, a zmodernizowane zostaną już istniejące ciągi pieszo-rowerowe. Znajdzie się też miejsce na plac zabaw, siłownię zewnętrzną i altany. Cały teren zostanie oświetlony i zabudowany małą architekturą. Przypominamy również, że olkuskim władzom udało się zdobyć na ten cel aż 9 188 421,30 zł z unijnego dofinansowania.

zdjęcie: Przegląd Olkuski

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Rozpoczął się remont kompleksu „Czarna Góra” w Olkuszu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *