Rozbił samochód na drzewie i uciekł z miejsca wypadku

W niedzielę 30 czerwca na drodze powiatowej łączącej Olkusz z Bukownem miało miejsce wypadek, po którym  39-letni kierowca rozbitego samochodu oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci, sądząc że mężczyzna znajduje się w szoku i może potrzebować pomocy, rozpoczęli jego poszukiwania. Jak się jednak okazało, mieszkaniec powiatu olkuskiego uciekał, gdyż miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

zdarzenie z 30.06 1 - Rozbił samochód na drzewie i uciekł z miejsca wypadku

Około godziny 10:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na Drodze Powiatowej 1063K, która biegnie od Olkusza w kierunku Bukowna. Podejrzewany o doprowadzenie do wypadku 39-letni kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. Ze względu na to, iż mężczyzna mógł doznać poważnych obrażeń i znajdować się w szoku wszystkie służby rozpoczęły poszukiwania. Ślad prowadził w stronę lasu, gdzie świadkowie zdarzenia ostatni raz widzieli mężczyznę z rozbitego samochodu.

zdarzenie z 30.06.19r 2 - Rozbił samochód na drzewie i uciekł z miejsca wypadku

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie, wyszedł jednak na jaw prawdziwy powód, dla którego kierowca „uciekł” z miejsca zdarzenia. 39-latek posiada bowiem zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Olkuszu. Poszukiwany mężczyzna kilka godzin po zdarzeniu sam zgłosił się do komendy. W związku z tym, iż uskarżał się na bóle głowy i posiadał rozcięcia twarzy, został on zabrany do olkuskiego szpitala. Teraz mundurowi będą szczegółowo ustalać przyczyny i okoliczności tej kolizji, biorąc również pod uwagę to, że mężczyzna kierował pomimo wydanego przez olkuski sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *