Roman Piaśnik z medalem „Mecenas Futbolu Małopolskiego”

W Trzebini odbyła się gala „Mecenas Futbolu Małopolskiego”, w czasie której uhonorowano samorządowców, sponsorów oraz innych przyjaciół piłki, którzy nie szczędzą czasu, wysiłków i środków, aby wspomagać piłkę nożną zarówno tę z dolnych rejonów hierarchii, jak i z najwyższej krajowej półki. Medalem został odznaczony m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

mamo trening 14 - Roman Piaśnik z medalem "Mecenas Futbolu Małopolskiego"

Tytuł Małopolskiego Mecenasa Futbolu został ustanowiony w roku 2013 z inicjatywy Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. Odznaczeniem honorowani są ludzie, firmy oraz samorządy szczególnie przychylne piłce nożnej oraz podejmujące działania na rzecz rozbudowy infrastruktury sportowej i wspierające lokalne organizacje prowadzące kluby sportowe i szkółki piłkarskie. Władze MZPN podkreślają na każdym forum, że samorząd terytorialny stał się symbolem wzorowego gospodarowania i dobrej współpracy z piłkarskimi stowarzyszeniami i klubami sportowymi, wspiera rozwój futbolu dzieci i młodzieży oraz różnorodne formy współzawodnictwa.

mamo trening 35 - Roman Piaśnik z medalem "Mecenas Futbolu Małopolskiego"

My, samorządowcy, budujemy infrastrukturę i wspieramy inicjatywy sportowe, nie myśląc o możliwych nagrodach. Dlatego przyznany mi tytuł traktuję jako sygnał, że wspólnie z moimi współpracownikami obraliśmy dobry kierunek – przyznał w okolicznościowym przemówieniu Roman Piaśnik.

mecenas futbolu 28 - Roman Piaśnik z medalem "Mecenas Futbolu Małopolskiego"

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik został doceniony medalem „Mecenas Futbolu Małopolskiego”za znaczące zaangażowanie w tworzenie sportowej infrastruktury oraz sprzyjanie sportowym inicjatywom. Jedną z nich jest projekt Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W ramach MAMO dwóch licencjonowanych trenerów prowadzi zajęcia z młodą grupą piłkarzy oraz ich trenerami.

mamo trening 1 - Roman Piaśnik z medalem "Mecenas Futbolu Małopolskiego"

W obu grach U11 oraz U13 znakomicie spisali się wyselekcjonowani zawodnicy dostając ogólną notę „6”. Trenerzy klubowi mogą być dumni, bo dzięki nim młodzi adepci futbolu mogą spełniać swoje marzenia piłkarskie – mówi jeden z trenerów prowadzących zajęcia z olkuską młodzieżą Krystian Pać.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *