Roman Piaśnik z medalem „Mecenas Futbolu Małopolskiego”

W Trzebini odbyła się gala „Mecenas Futbolu Małopolskiego”, w czasie której uhonorowano samorządowców, sponsorów oraz innych przyjaciół piłki, którzy nie szczędzą czasu, wysiłków i środków, aby wspomagać piłkę nożną zarówno tę z dolnych rejonów hierarchii, jak i z najwyższej krajowej półki. Medalem został odznaczony m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

mamo trening 14 - Roman Piaśnik z medalem "Mecenas Futbolu Małopolskiego"

Tytuł Małopolskiego Mecenasa Futbolu został ustanowiony w roku 2013 z inicjatywy Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. Odznaczeniem honorowani są ludzie, firmy oraz samorządy szczególnie przychylne piłce nożnej oraz podejmujące działania na rzecz rozbudowy infrastruktury sportowej i wspierające lokalne organizacje prowadzące kluby sportowe i szkółki piłkarskie. Władze MZPN podkreślają na każdym forum, że samorząd terytorialny stał się symbolem wzorowego gospodarowania i dobrej współpracy z piłkarskimi stowarzyszeniami i klubami sportowymi, wspiera rozwój futbolu dzieci i młodzieży oraz różnorodne formy współzawodnictwa.

mamo trening 35 - Roman Piaśnik z medalem "Mecenas Futbolu Małopolskiego"

My, samorządowcy, budujemy infrastrukturę i wspieramy inicjatywy sportowe, nie myśląc o możliwych nagrodach. Dlatego przyznany mi tytuł traktuję jako sygnał, że wspólnie z moimi współpracownikami obraliśmy dobry kierunek – przyznał w okolicznościowym przemówieniu Roman Piaśnik.

mecenas futbolu 28 - Roman Piaśnik z medalem "Mecenas Futbolu Małopolskiego"

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik został doceniony medalem „Mecenas Futbolu Małopolskiego”za znaczące zaangażowanie w tworzenie sportowej infrastruktury oraz sprzyjanie sportowym inicjatywom. Jedną z nich jest projekt Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W ramach MAMO dwóch licencjonowanych trenerów prowadzi zajęcia z młodą grupą piłkarzy oraz ich trenerami.

mamo trening 1 - Roman Piaśnik z medalem "Mecenas Futbolu Małopolskiego"

W obu grach U11 oraz U13 znakomicie spisali się wyselekcjonowani zawodnicy dostając ogólną notę „6”. Trenerzy klubowi mogą być dumni, bo dzięki nim młodzi adepci futbolu mogą spełniać swoje marzenia piłkarskie – mówi jeden z trenerów prowadzących zajęcia z olkuską młodzieżą Krystian Pać.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *