Respirator od olkuszan już w Nowym Szpitalu

Gmina Olkusz sfinansowała w całości zakup respiratora z nebulizatorem dla Nowego Szpitala w Olkuszu. Jest to sprzęt, który znacznie poprawi skuteczność placówki w leczeniu chorych na koronawirusa oraz inne schorzenia, przy których niezbędne jest wspomaganie lub całkowite zastąpienie mięśni w pracy oddechowej. Respirator został już przekazany do szpitala, a kadra została przeszkolona z jego obsługi.

Zagrożenie koronawirusem nie maleje. Codziennie słyszymy bowiem o nowych przypadkach zachorowań oraz zgonów spowodowanych tą chorobą. Przekazany szpitalowi respirator jest darem wszystkich mieszkańców naszej gminy. Życzyłbym sobie, żeby nigdy nie był potrzebny, jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie będzie wykorzystywany często. Mam zatem gorącą nadzieję, że ta darowizna pomoże w ratowaniu zdrowia i życia – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Dostarczonym do Nowego Szpitala w Olkuszu respiratorem jest MAQUET SERVO-I. Zakup tego modelu został uzgodniony z przedstawicielami placówki, którzy najlepiej znają potrzeby pracujących w nim lekarzy. Respirator ten przeznaczony jest zarówno do wentylacji pacjentów z niewydolnością oddechową (bez ograniczeń wiekowych), jak i do zastosowania na oddziałach intensywnej terapii czy przy transporcie z bateriami podtrzymującymi zasilanie elektryczne i butlami gazowymi. Aparat w wersji uniwersalnej przeznaczony jest dla wszystkich grup pacjentów, a więc noworodków, dzieci i dorosłych. Respirator od olkuszan już w Nowym Szpitalu 2 - Respirator od olkuszan już w Nowym Szpitalu

Bardzo dziękujemy Miastu i Gminie Olkusz, a szczególnie Panu Burmistrzowi Romanowi Piaśnikowi, za zakup nowego respiratora. To bowiem bardzo potrzebny sprzęt w leczeniu pacjentów z niewydolnością oddechową, która często występuje u pacjentów chorujących na COVID-19. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą pomoc, jaką otrzymujemy w tym trudnym czasie. Chciałbym zapewnić, że w szpitalu robimy co w naszej mocy, aby pomagać wszystkim pacjentom – mówi Prezes Nowego Szpitala w Olkuszu dr Norbert Kubański.

Warto wspomnieć, że ostatnich dniach Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu informuje każdego dnia o średnio 50 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie olkuskim. Od początku pandemii w naszym powiecie zachorowało już ponad 2 500 osób, z czego ponad 60 zmarło. Dlatego też apelujemy o zachowanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczek w miejscach publicznych.

bialy pasek - Respirator od olkuszan już w Nowym Szpitalu

źródło: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *