Rekordowa ilość nagród dla najzdolniejszych uczniów

Rekordowa ilośc 642 nagród Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz powędrowała do najlepszych młodych naukowców, sportowców i artystów z Gminy Olkusz oraz ich opiekunów.

DSC 0755 - Rekordowa ilość nagród dla najzdolniejszych uczniów

Jest to forma uhonorowania przedszkolaków i uczniów za ich wybitne osiągnięcia w minionym roku oraz podziękowania nauczycielom za ponadprzeciętny wkład w kształcenie olkuskiej młodzieży. Nagrody rzeczowe i dyplomy laureaci konkursów i olimpiad odebrali tuż przed wakacjami.

W tym roku przyznano 459 nagród dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz 183 dla nauczycieli. Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu. O nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych oraz nauczycieli, którzy przysłużyli się do ich sukcesów, wnioskowało 17 szkół i 7 przedszkoli.

Jest to najwyższa jak dotąd ilość nagród burmistrza dla uczniów i nauczycieli za wybitne osiągnięcia. Wynika ona przede wszystkim z rekordowej ilości konkursów, zawodów i olimpiad o wysokiej randze, których laureatami byli młodzi olkuszanie. Są to efekty doskonałej pracy nauczycieli z uczniami zdolnymi, ale również tworzenia klas sportowych, organizowania zajęć dodatkowych i ciągłego inwestowania w infrastrukturę edukacyjną i sportową – komentuje Paulina Polak, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *