Rekord zbiórki WOŚP w Powiecie Olkuskim pobity!

Aż 255 011,15 zł udało się zebrać wolontariuszom z Powiatu Olkuskiego podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Poprzedni rekord, ustanowiony rok temu, wynosił dla porównania 203 706,53 zł.

DSCF6615 - Rekord zbiórki WOŚP w Powiecie Olkuskim pobity!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to idea, która łączy wszystkich ludzi wielkiego serca, pragnących zrobić coś dla innych. Pomimo przeszkód orkiestra gra i wierzymy, że grać nie przestanie, bo niejedno życie już ocaliła i niejedno jeszcze ocali. Ze zgromadzonych w tym roku datków zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, których w Polsce funkcjonuje około 50.

DSCF6585 - Rekord zbiórki WOŚP w Powiecie Olkuskim pobity!

Wolontariusze zbierali fundusze cały dzień, brnąc po nieodśnieżonych chodnikach w mokrym śniegu i przy nasilającym się wietrze. Ze względu na zamknięte sklepy trudniej niż rok temu było także znaleźć wędrujących po mieście przechodniów. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu w międzyczasie trwało za to wielkie granie artystów, przerywane licytacjami przedmiotów z logo WOŚP oraz tymi przekazanymi przez darczyńców.

IMG 8083 - Rekord zbiórki WOŚP w Powiecie Olkuskim pobity!

Na olkuskiej scenie wystąpili: Ognisko Muzyczne „Żaczek”, Ognisko Muzyczne „Dodi-Art”, solistki Anita Szopa i Sabina Podsiadło z Pracowni Muzycznej MOK, Olkuska Szkółka Baletowa, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olkuszu, Mariusz Sławkowski z koncertem gitarowym oraz zespoły „Trycjator & The Cosmic Warrior”„Diastema” oraz „The Road Trip”.

IMG 8160 - Rekord zbiórki WOŚP w Powiecie Olkuskim pobity!

Oprócz uczty muzycznej były też inne atrakcje. W holu grasowała lubiana przez wszystkich Grupa Teatralna MOK „Glutaminian Sodu”, zapewniając liczne rozrywki nie tylko dzieciom. We foyer usadowiło się z kolei harcerskie stanowisko RKO, w którym każdy mógł nauczyć się udzielania pierwszej pomocy i poćwiczyć swoje umiejętności na fantomach.

DSCF6612 - Rekord zbiórki WOŚP w Powiecie Olkuskim pobity!

O godzinie 20:00 odbyło się także tradycyjne Światełko do Nieba. W tym roku zamiast fajerwerków zapłonęły jednak zimne ognie, za co olkuska populacja zwierząt jest zapewne niezmiernie wdzięczna. Następnie przyszedł czas na skrupulatne liczenie pieniędzy, których według wstępnych obliczeń udało się zebrać aż 48 630 zł! Dodatkowo z Zespołu Szkolno-Przedszkolno-Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu spłynęło ok. 7 000 zł, a z eSkarbonki 2 312 zł.

DSCF6624 - Rekord zbiórki WOŚP w Powiecie Olkuskim pobity!

Równie udanie Orkiestra zagrała także w innych gminach Powiatu Olkuskiego. W w Wolbromiu udało się zebrać 52 981 złotych (plus 70 zł z eSkarbonki), Bukownie 48 659,70 zł, w Bolesławiu 34 189,89 zł, w Jangrocie 32 915,23 zł (plus 272 zł z eSkarbonki), a w Kluczach 27 981,33 zł. Łączna kwota zebranych w ten dzień funduszy wyniosła zatem 255 011,15 zł, co stanowi nowi rekord i poprawę o ponad 50 tysięcy złotych w porównaniu do 203 706,53 zł, zebranych w poprzednim roku!

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *