Razem z Burmistrzem Olkusza oddaj hołd śp. Pawłowi Adamowiczowi

Od kilku dni mieszkańcy Ziemi Olkuskiej spotykają się spontanicznie pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego na olkuskim rynku, gdzie utworzono lokalne miejsce pamięci dla tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska. W sobotę o godzinie 12:00, z inicjatywy Burmistrza Romana Piaśnika, odbędzie się wspólne oddanie hołdu Pawłowi Adamowiczowi.

P1120383 - Razem z Burmistrzem Olkusza oddaj hołd śp. Pawłowi Adamowiczowi
fot. Michał Pasternak

Tych z Państwa, którzy pragną uhonorować śp. Pawła Adamowicza, zapraszam do tego, by w sobotę o godzinie 12:00 spotkać się na olkuskim rynku. Pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, gdzie mieszkańcy utworzyli lokalne miejsce pamięci, wspólnie złożymy znicze, a przede wszystkim pokażemy solidarność w tych trudnych dla Gdańska oraz całej Polski chwilach – zachęca Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

50723209 1230228747132964 9175629111672963072 n - Razem z Burmistrzem Olkusza oddaj hołd śp. Pawłowi Adamowiczowi

Czas spotkania nie jest przypadkowy, gdyż właśnie jutro o godzinie 12:00 w Gdańsku odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza. Przypominam również, że od poniedziałku, kiedy to przed wejściem do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, a dokładniej pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego utworzono lokalne miejsce pamięci, mieszkańcy Olkusza i okolic na własną rękę oddają hołd śp. Prezydentowi Gdańska. W środę kilkadziesiąt osób utworzyło dla niego z niemal 100 świec i zniczy „Najgorętsze Serce Świata”.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *