Radny Mrówka chwali się realizacją inwestycji… których nie poparł w głosowaniu

Jak mówi stare ludowe porzekadło: „Gdy wy­bory tuż za pa­sem, po­lityk mówi prawdę… ale tyl­ko cza­sem. I prze­ważnie w ta­kiej oto chwi­li, gdy mu się wym­sknie al­bo coś pomyli„. Wygląda na to, że w Olkuszu mamy tego żywy przykład, jako że Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Michał Mrówka od dwóch tygodni chwali się inwestycjami… których nie poparł w głosowaniu.

43541435 1758654970909906 596778524593881088 n - Radny Mrówka chwali się realizacją inwestycji... których nie poparł w głosowaniu
fot. Profil Michała Mrówki na Facebooku

Michał Mrówka zasiada w Radzie Miejskiej w Olkuszu od 2014 roku, kiedy to udało mu się uzyskać mandat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz sprawowania funkcji radnego, kieruje on również placówką terenową KRUS w Wolbromiu oraz jest członkiem Zarządu Osiedla Młodych. W nadchodzących wyborach Mrówka celuje już wyżej, bo w Radę Powiatu Olkuskiego, do której startuje z miejsca nr 2. W swojej kampanii chwali się inwestycjami, które Gmina Olkusz zrealizowała w tym roku na Osiedlu Młodych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Michał Mrówka początkowo wydawał się nie do końca te inwestycje popierać.

Mowa tutaj o głosowaniu na temat uchwały budżetowej. Co roku, przeważnie na ostatniej sesji przed Nowym Rokiem, Rada Miejska w Olkuszu przyjmuje uchwałę budżetową na rok następny. Dla przykładu, w Uchwale Budżetowej Miasta i Gminy Olkusz na rok 2018 możemy przeczytać, że na ten rok zaplanowano wydatki na poziomie 181 556 389,85 zł, a w 49 stronach dokładnie opisano na jakie konkretnie inwestycje Gmina Olkusz zamierza wydać te pieniądze. W uchwale tej znalazły się m.in. wspomniane, zrealizowane na Osiedlu Młodych inwestycje. W głosowaniu nad przyjęciem tej uchwały… Radny Mrówka jednak się wstrzymał. W głosowaniu nad przyjęciem absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok poprzedni, w którym również znalazły się inwestycje zlokalizowane na Osiedlu Młodych, był przeciwko.

mrowencja 1 - Radny Mrówka chwali się realizacją inwestycji... których nie poparł w głosowaniu

mrowencja absolutorium - Radny Mrówka chwali się realizacją inwestycji... których nie poparł w głosowaniu

Biorąc to pod uwagę, chwalenie się teraz przez kandydata PiS do Rady Powiatu Olkuskiego realizacją wspomnianych inwestycji brzmi co najmniej groteskowo. Dodatkowo, Michał Mrówka przedstawiając zrealizowane inwestycje, sugeruje, że realizował je on sam bezpośrednio, mimo że organem wykonawczym w Gminie Olkusz jest Burmistrz. Na ten fakt zwrócili już uwagę m.in. komentujący jego aktywność: „Twój wpis brzmi jakbyś sam osobiście kostkę układał…„,  „Jak czytam ten wpis to przypomniał mi się taki kawał, jak woźnica przywiózł furmanką węgiel i krzyczy „węgiel przywiozłem!” a na to koń się odwraca i mówi Tyś kurde przywiózł?!” – m.in. takie komentarze możemy przeczytać pod jednym z jego wpisów.

mrowka zrobilem - Radny Mrówka chwali się realizacją inwestycji... których nie poparł w głosowaniu
fot. Profil Michała Mrówki na Facebooku

No cóż, wygląda na to, że najlepszym komentarzem do całej tej sprawy są słowa samego zainteresowanego, zamieszczone przez nas na głównym zdjęciu do tego artykułu. Pochodzą one spod zdjęcia jednej z klatek serialu House of Cards, które radny zamieścił na swoim profilu na Facebooku. Widniejący na niej główny bohater, polityk Francis Underwood, „jest postacią na wskroś negatywną, uosabiającą zło, szaleństwo i chorą żądzę władzy” (definicja z Wikipedii). Na ten fakt zwrócono mu zresztą uwagę w komentarzu. Poniżej zamieszczamy dość wymowne odpowiedzi Michała Mrówki.

well done mrowka - Radny Mrówka chwali się realizacją inwestycji... których nie poparł w głosowaniu
fot.  Profil Michała Mrówki na Facebooku

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

4 thoughts on “Radny Mrówka chwali się realizacją inwestycji… których nie poparł w głosowaniu

 • Październik 17, 2018 at 7:45 am
  Permalink

  Klasyczny przykład uderzenia wody sodowej spowodowany błyskawicznym awansem bez kwalifikacji i kompetencji, połączony z brakiem zahamowań jakie każdy normalny wynosi z domu.

  Reply
 • Październik 17, 2018 at 11:43 am
  Permalink

  Ja tutaj zauważam objawy choroby dwubiegunowej. Pan Mrówka powinien poddać się badaniom psychiatrycznym, ponieważ jeśli jest niespełna rozumu, nie nadaje się do rządzenia miastem, powiatem, krusem, czy czymkolwiek innym. Może zarządzać kolonią mrówek 🙂 Zdjęcia są rzeczywiście troszkę creepy, temu człowiekowi źle z z oczy patrzy. Ciekawe czy ma wielu przyjaciół, czy raczej jest takim dziwnym odludkiem. Wygląda na zakompleksioną osobę, która chce się budować na sukcesach innych, wmawiając sobie, że on jest ojcem owych sukcesów. Dla mnie każdy, kto mija się z prawdą i chwali się sukcesami innych, przywłaszczając je – nie powinien być częścią sceny politycznej. Zważając na to, że nasz wątpliwej urody dobrodziej, próbuje się mrówczym wysiłkiem wspinać po szczeblach kariery – jeśli mu się uda, może również swoje szaleństwo wznieść na inny, wyższy poziom. Możliwe, że jako dobry giermek bierze przykład z Łukasza „Big Head” Kmity, który również stara się chwalić projektami, do których nie przyłożył ręki. Kampania w najgorszej postaci, kiedy ludzie zaczną mówić prawdę, zamiast gubić się w kłamstwach?

  Reply
 • Październik 17, 2018 at 3:03 pm
  Permalink

  Czyli polityka byle była skuteczna nawet jeżeli jest skrajnie niemoralna? Panie Mrówka niezła z pana bigbitówka.

  Reply
 • Pingback:Jak nie zapraszać na pielgrzymkę, czyli Radny Michał Mrówka znów w akcji - Kurier Olkuski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *