Punkt Obsługi Klienta PGNiG ponownie w Olkuszu

     Do końca listopada mieszkańcy Olkusza i okolic mogą korzystać z usług Punktu Obsługi Klienta (POK), który czasowo mieści się w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu (pok. 101 – mała sala narad na parterze, Rynek 1). W każdy poniedziałek do końca listopada, w godzinach od 9:00 do 16:00, dyżur będą pełnić pracownicy firmy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, która jest dostawcą gazu i usług energetycznych do tysięcy domów w rejonie Olkusza. Z inicjatywą utworzenia takiego punktu i propozycją lokum wyszedł burmistrz Olkusza.

     Od kilku lat mieszkańcy Olkusza nie mieli możliwości osobistego załatwienia spraw związanych z odbiorem gazu na terenie swojego miasta. Mogli korzystać z infolinii lub zgłaszać się do POK w Chrzanowie: „Jeszcze jako radny gminny zwracałem uwagę na to, że brak takiego punktu w Olkuszu jest bardzo uciążliwy dla naszych mieszkańców, którzy nawet z najbardziej błahą sprawą muszą jechać kilkadziesiąt kilometrów lub kontaktować się z gazownią zdalnie. Dzięki rozmowom z kierownictwem spółki udało się wypracować porozumienie. Do końca listopada w siedzibie urzędu w każdy poniedziałek będą obsługiwani klienci gazowni. Jeśli zainteresowanie punktem będzie duże, władze firmy są skłonne utworzyć taki punkt na stałe w naszym mieście” – tłumaczy Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.  

     Jak się okazuje, Olkusz jest pierwszym w Rejonie Górnośląskim i jednym z pierwszych w Polsce miast, w których taki punkt powsta, dzięki współpracy lokalnego samorządu z dostawcą gazu: „Oferujemy naszym obecnym i przyszłym odbiorcom gazu pełną obsługę klienta. Na miejscu można otrzymać informacje dotyczące naszych usług i oferty handlowej, skorzystać z doradztwa, zawrzeć i rozwiązać umowę na gaz i usługi energetyczne, a także złożyć reklamację, czy też podać stan licznika. Do dyspozycji klientów są niezbędne formularze, które oczywiście pomagamy wypełnić” – informuje Ewa Żak, przedstawicielka PGNiG SA.

     Pilotażowy Punkt Obsługi Klienta gazowni oferuje pełen zakres obsługi klienta, z jednym wyjątkiem – ze względów technicznych nie można w nim opłacać rachunków za gaz. Bez prowizji opłaty są przyjmowane w banku PKO BP (ul. Bylicy 6, Olkusz).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *