Przyjdź na weekend pełen atrakcji w Olkuszu

Mistrzostwa Polski we freestyle’u, Eksplozja kolorów, Bądź widoczny, daj się zauważyć! oraz popularne food trucki to atrakcje, które czekają na mieszkańców Ziemi Olkuskiej już w najbliższy weekend 1 września.

festiwal kolorow 2 - Przyjdź na weekend pełen atrakcji w Olkuszu

Już od południa 1 września odbywać się będą Olkusz Silver Games, czyli Mistrzostwa Polski we freestyle’u. Pierwszego dnia oglądać będziemy konkurencję bmx, która zakończy się o godzinie 16:00. Ciąg dalszy zawodów, jakim będzie rywalizacja deskorolkarzy, nastąpi kolejnego dnia.

40041066 1785336091579040 6457743913791782912 o - Przyjdź na weekend pełen atrakcji w Olkuszu

Eksplozja Kolorów to impreza, której nie trzeba przedstawiać. Świetni muzycy, pyszne jedzenie i tysiące kolorowych uczestników to znaki rozpoznawcze tej barwnej inicjatywy. Wstęp dla wszystkich mieszkańców jest wolny, a organizatorzy przewidzieli atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Barwna zabawa w Olkuszu odbędzie się 1 września w Silver Parku przy ulicy Głowackiego.

dobre na ddd - Przyjdź na weekend pełen atrakcji w Olkuszu

Wszyscy obecni na imprezie plenerowej będą mieli również możliwość wzięcia udziału w akcji „Bądź bezpieczny, daj się zauważyć”. Uczestnicy, którzy przyniosą na wydarzenie nakrętki, zostaną obdarowani odblaskami. Noszenie tego typu elementów zwiększa widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze, natomiast nakrętki zbierane będą na cel dobroczynny.

4 edycja bądź widoczny daj się zauważyć ramka - Przyjdź na weekend pełen atrakcji w Olkuszu

Raperskim slangiem w nadchodzący weekend przemówią też ci, którzy walczą z używkami i chcą szerzyć dobre i zdrowe podejście do tematu. Profilaktyka używkowa w Olkuszu będzie nosić hasło: „Dajemy czadu bez dopalaczy”. Na imprezie pojawi się także fundacja DKMS, która zajmuje się poszukiwaniem dawców szpiku. Dla głodnych i spragnionych organizatorzy przewidzieli za to strefę gastronomiczną z różnymi smakołykami oraz napojami bezalkoholowymi. Miasteczko foodtrack’ów będzie czekało na gości zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Dodatkowo, w niedzielne południe najmłodsi będą mieli okazję do wesołej zabawy z animatorkami oraz do podziwiania baniek mydlanych. Odbędzie się także mini eksplozja kolorów, natomiast w wesołej fotobudce będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *