Przyjdź na Festyn Wiosenny w olkuskiej „Dolince” (zmiana terminu)

Zarząd Osiedla Młodych oraz Radny Wojciech Ozdoba serdecznie zapraszają na Wiosenny Festyn w „Dolince” na Osiedlu Młodych. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców. Podczas tego wydarzenia zbierane będą także fundusze na rzecz chorego Rafałka Szwajgiela z Olkusza. Patronat medialny nad festynem objął Kurier Olkuski.

56890413 2609224382483941 7149848653404831744 n - Przyjdź na Festyn Wiosenny w olkuskiej "Dolince" (zmiana terminu)

Istotną kwestią jest zmiana terminu festynu. Początkowo miał się on odbyć już jutro o godzinie 14:00, jednak ze względu na nagłe załamanie pogody organizatorzy zadecydowali o przeniesieniu wydarzenia na najbliższą środę na godzinę 16:00. Przewidziano w nim m.in. występy muzyczne Ogniska Muzycznego „Żaczek”, malowanie pisanek, dobroczynny kiermasz ciast czy gry i zabawy dla całych rodzin. Ponadto firma FIBER będzie rozdawać wiosenne hiacynty, wszyscy goście zostaną zaproszeni do wspólnego ucztowania, a dla uczestników konkursów przewidziano ciekawe upominki.

Podczas Wiosennego Festynu w Dolince przyjmne zostanie także połączone z pożytecznym, jako że zbierane będą fundusze na rzecz chorego Rafałka Szwajgiela z Olkusza. Chłopiec praktycznie z dnia na dzień zatrzymał się w rozwoju ruchowym, a wręcz zaczął się w nim cofać. Później okazało się, że zachorował on na rdzeniowy zanik mięśni, przez co każda infekcja, a nawet zwykły kaszel, może okazać się dla niego śmiertelnym zagrożeniem. Dodatkowo lekarze mówią, że nie widzieli jeszcze, by choroba u takiego maluszka rozwijała się tak szybko. Potrzebna jest zatem szybka pomoc ludzi dobrej woli.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *