Przyjdź na bezpłatny spacer historyczny „Śladami Niepodległości w Olkuszu”

W sobotę 9 listopada o godzinie 10:00 odbędzie się bezpłatny spacer historyczny „Śladami Niepodległości w Olkuszu”. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Kurier Olkuski.

74875203 420622335295116 3658142556467757056 n - Przyjdź na bezpłatny spacer historyczny "Śladami Niepodległości w Olkuszu"

Będzie to kolejne wydarzenie z serii Olkuskie Spacery Historyczne 2019, która potrwa do końca tego roku. Przypominamy, że z okazji obchodów 720-lecia Olkusza przynajmniej raz w miesiącu mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w ciekawych i bezpłatnych wycieczkach tematycznych. Po zabytkach i historii Olkusza oprowadzają pasjonaci historii „Srebrnego Miasta”, czyli członkowie lokalnych stowarzyszeń, a także pracownicy magistratu i wolontariusze. Większość wycieczek ma charakter spacerów po mieście oraz okolicy, połączonych ze zwiedzaniem miejscowych zabytków.

plakat 1 spacery ver 5 - Przyjdź na bezpłatny spacer historyczny "Śladami Niepodległości w Olkuszu"

Chętni do wzięcia udziału w wycieczce śladami dawnych fotografii i miejsc związanych z odzyskaniem niepodległości w Olkuszu spotykają się w olkuskim Punkcie Informacji Turystycznej MSiT przy ul. Floriańskiej 8. Podczas spaceru mieszkańcy, oprowadzani przez członków Olkuskiej Grupy Turystycznej „Amonit” oraz pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, będą mieli okazję poznać m.in. historię gen. Stefana Buchowieckiego, olkuskiego lekarza, twórcy służb medycznych legionów i działacza strażackiego Jana Jarno czy nauczyciela i społecznika Aleksandra Machnickiego.

Bezpłatne Olkuskie Spacery Historyczne wracają - Przyjdź na bezpłatny spacer historyczny "Śladami Niepodległości w Olkuszu"

Uczestnicy wydarzenia będą także mogli zobaczyć budynki, w których 100 lat temu mieściły się urzędy, szkoły oraz szpital. Wszyscy otrzymają także bezpłatnie okolicznościowe ulotki, w których dokładnie opisane są wydarzenia z lat 1914-1918 na ziemi olkuskiej. Szczegółowe informacje dotyczące „Olkuskich Spacerów Historycznych 2019” można uzyskać w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT lub poprzez adres mailowy it.olkusz@msit.malopolska.pl.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *