Przyjdź na bezpłatny spacer historyczny po Starym Cmentarzu w Olkuszu

W piątek 18 października odbędzie się spacer historyczny po Starym Cmentarzu w Olkuszu. Chętni do wzięcia udziału w wycieczce spotykają się o godzinie 16:00 pod bramą cmentarza. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Kurier Olkuski.

72617087 1458498827639287 1508032952578080768 o - Przyjdź na bezpłatny spacer historyczny po Starym Cmentarzu w Olkuszu

Jest to kolejne wydarzenie z serii Olkuskie Spacery Historyczne 2019, która potrwa do końca tego roku. Przypominamy, że z okazji obchodów 720-lecia Olkusza przynajmniej raz w miesiącu mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w ciekawych i bezpłatnych wycieczkach tematycznych. Po zabytkach i historii Olkusza oprowadzają pasjonaci historii „Srebrnego Miasta”, czyli członkowie lokalnych stowarzyszeń, a także pracownicy magistratu i wolontariusze. Większość wycieczek ma charakter spacerów po mieście oraz okolicy, połączonych ze zwiedzaniem miejscowych zabytków.

plakat 1 spacery ver 5 - Przyjdź na bezpłatny spacer historyczny po Starym Cmentarzu w Olkuszu

W ramach spaceru będzie można posłuchać o historii olkuskiej nekropolii oraz pochowanych tam zasłużonych Olkuszanach. Uczestnicy wycieczki odwiedzą groby m.in. płk. Francesco Nullo, założyciela i pierwszego naczelnika olkuskiej straży pożarnej Edwarda Chmielewskiego, uczestnika powstania listopadowego Romana Bukowskiego, prezydenta Olkusza Aleksandra Kujawskiego czy zasłużonego olkuskiego proboszcza ks. Władysława Kuczyńskiego. Wydarzenie to będzie również okazją do przypomnienia historii pomników i pamiątkowych tablic, jakie znajdują się na Starym Cmentarzu. Szczegółowe informacje dotyczące spacerów można uzyskać w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT przy ul. Floriańskiej 8 w Olkuszu lub poprzez adres mailowy it.olkusz@msit.malopolska.pl.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *