Przyjdź na bezpłatny spacer historyczny „Na tropach dawnych świątyń olkuskich”

W sobotę 18 maja o godzinie 10:00 spod Punktu Informacji Turystycznej MSiT przy ul. Floriańskiej 8 w Olkuszu wyruszy bezpłatny spacer historyczny „Na tropach dawnych świątyń olkuskich”. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Kurier Olkuski.

59654981 1315338805288624 3522618209222000640 o - Przyjdź na bezpłatny spacer historyczny "Na tropach dawnych świątyń olkuskich"

Jest to kolejna wycieczka z serii Olkuskie Spacery Historyczne 2019, która potrwa do końca tego roku. Przypominamy, że z okazji obchodów 720-lecia Olkusza przynajmniej raz w miesiącu mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w ciekawych i bezpłatnych wycieczkach tematycznych. Po zabytkach i historii Olkusza oprowadzają pasjonaci historii „Srebrnego Miasta”, czyli członkowie lokalnych stowarzyszeń, a także pracownicy magistratu i wolontariusze. Większość wycieczek ma charakter spacerów po mieście oraz okolicy, połączonych ze zwiedzaniem miejscowych zabytków.

plakat 1 spacery ver 5 - Przyjdź na bezpłatny spacer historyczny "Na tropach dawnych świątyń olkuskich"

Uczestników spaceru będą oprowadzali olkuscy historycy-regionaliści. Podczas wydarzenia chętni odwiedzą miejsca, gdzie niegdyś wznosiły się kościoły pw. św. Ducha i Najświętszej Marii Panny przy klasztorze augustianów, a także olkuska synagoga i cerkiew. Będzie to również okazja do poznania wielu ciekawostek o olkuskich kapliczkach. Szczegółowe informacje dotyczące „Olkuskich Spacerów Historycznych” można uzyskać w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT przy ul. Floriańskiej 8 w Olkuszu, pod numerem telefonu 32 6421926 lub wysyłając wiadomość na adres it.olkusz@msit.malopolska.pl.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *