Przemsza Klucze – KS Olkusz 0:0. Olkuszanie kończą rundę jesienną na ostatnim miejscu w lidze

2019-11-05 /812
Przemsza Klucze – KS Olkusz 0:0. Olkuszanie kończą rundę jesienną na ostatnim miejscu w lidze

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie 13., a zarazem ostatniej kolejki rundy jesiennej sezonu 2019/2020 Ligi Okręgowej grupy Kraków I pomiędzy KS-em Olkusz, a Przemszą Klucze. Po pierwszej połowie sezonu Olkuszanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Klub Sportowy Olkusz na końcu stawki znalazł się przed tygodniem, w wyniku remisu 1:1 z Pogonią Miechów. Nasi zawodnicy liczyli zatem w sobotę na zdobycie kompletu punktów, który pomógłby im poprawić nieco swoją sytuację w tabeli. Niestety, mimo pomimo kilku szans zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie, w meczu tym nie ujrzeliśmy żadnych bramek. Istotnie przyczyniła do tego się m.in. dobra postawa bramkarza gospodarzy Ireneusza Tomsi. Warto także wspomnieć, że to nie przebieg spotkania był tym, co zostało tego dnia zapamiętane. Kilka godzin po zakończeniu spotkania, około godziny 04:26, na obwodnicy Olkusza, tuż przy wyjeździe w kierunku Wolbromia, potrącony przez samochód został 19-letni zawodnik Przemszy Grzegorz Śliwka. Młody mężczyzna w zderzeniu z rozpędzonym pojazdem nie miał żadnych szans i niestety poniósł śmierć na miejscu.

Olkuszanie, z zaledwie 8 „oczkami” na swoim koncie zakończyli zatem rundę jesienną popularnej „okręgówki” na ostatnim miejscu w tabeli. Liderem wciąż pozostaje z kolei Proszowianka Proszowice, która w 13 pierwszych spotkaniach obecnego sezonu zdobyła aż 30 punktów. Po piętach depcze jej jednak Przebój Wolbrom, który posiada tylko o 3 „oczka” mniej. W innych meczach 13. kolejki Ligi Okręgowej grupy Kraków I, spośród drużyn z powiatu olkuskiego, Spójnia Osiek-Zimnodół pokonała LKS Niedźwiedź 3:1, Przebój Wolbrom pokonał Prądniczankę Kraków, a MGHKS Bolesław Bukowno uległ na wyjeździe Grębałowiance Kraków 2:1. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że w rundzie wiosennej KS Olkusz spisze się dużo lepiej i finalnie trwający sezon nie zakończy się dla naszego klubu katastrofą.

zdjęcia: KS Olkusz