Przedszkole Nr 8 w Olkuszu już niebawem zostanie gruntownie zmodernizowane

Rozstrzygnięty został przetarg na modernizację budynku Przedszkola Nr 8 przy ulicy Legionów Polskich 12 w Olkuszu wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Wartość prowadzonych prac wyniesie 1 201 108,64 zł, a na tę inwestycję władze Olkusza pozyskały na dodatek dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Dzięki modernizacji będą mogły się odbywać zajęcia integracyjne zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami. Przedszkole Nr 8 w Olkuszu powstało w 1980 roku i użytkowany od 40 lat budynek zdecydowanie wymagał modernizacji – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Prace wykonywała będzie firma Dermex z Chełmka, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę spośród siedmiu, jakie zgłoszono do przetargu. Remont potrwa do końca października, a jego zakres jest dość znaczny. Obejmuje on bowiem docieplenie budynku, modernizację studzienek piwnicznych oraz wykonanie opaski wokół budynku. Wykonane zostaną także dojścia i chodniki, a także zamontowane zostaną elementy małej architektury. Prace wewnątrz przedszkola obejmą ponadto m.in. modernizację części pomieszczeń, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a także modernizację posadzki schodów, węzła cieplnego oraz instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej i odgromowej.

103145004 1697565737065927 3114048823750290448 o - Przedszkole Nr 8 w Olkuszu już niebawem zostanie gruntownie zmodernizowane

To nie koniec przewidzianych robót, jako że wykonana zostanie także instalacja oddymiania klatek schodowych oraz instalacja oświetlenia awaryjnego na drogach ewakuacyjnych. Wykonane zostaną na dodatek oznaczenia sal i pomieszczeń w formie pisemnej oraz w alfabecie Braille’a. Firma na wykonane prace udzieli także 8 lat gwarancji.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *