Projekt odkrytego basenu w Wolbromiu już gotowy

Rozstrzygnięto wreszcie przetarg na modernizację odkrytego basenu w Wolbromiu. Wyłączony z użytkowania ze względu na stan ponad czterdziestoletni „staruszek” doczeka się zatem upragnionego remontu za kwotę 2 460 000 zł. Termin prac zaplanowano na 30 czerwca 2019 r.

48916145 2085142774877379 1796900787775864832 o - Projekt odkrytego basenu w Wolbromiu już gotowy
Inwestycja realizowana będzie między innymi dzięki dotacji Województwa Małopolskiego w wysokości 760 tysięcy zł. Odkryty basen po raz pierwszy od momentu jego powstania przejdzie tak gruntowną modernizację. Dziesięciometrowa wieża do skoków, która wrosła na dobre w pejzaż kąpieliska również pozostanie elementem basenu, pełniąc po modernizacji funkcje wieży widokowej.
Projekt odkrytego basenu mamy już gotowy. Projekt podkreślam, nie koncepcja. Przypominam, że zadanie realizowane jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik
Zgodnie z projektem niecka basenu zostanie spłycona i skrócona. Na odcinku pod wieżą znajdzie się podbasenie z filtrami i całą technologią uzdatniania wody. Cała niecka zostanie także podzielona na trzy strefy: dla dzieci, ogólnodostępną i pływacką. Basen będzie technicznie przystosowany do instalowania przeróżnych atrakcji, takich jak natryski, wodotryski, zjeżdżalnie, ślizgawki i inne.
źródło: wolbrom.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *