Program olkuskich obchodów 100-lecia Niepodległości

Już w tę niedzielę w całym kraju uczczona zostanie 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie inaczej będzie także w Olkuszu. Co na tę szczególną uroczystość przygotowali organizatorzy?

2483 - Program olkuskich obchodów 100-lecia Niepodległości

Obchody z okazji 100 lat niepodległości Polski organizują wspólnie Rada i Zarząd Powiatu Olkuskiego, Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu oraz IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9:45 od zbiórki pocztów sztandarowych i delegacji na płycie Rynku w Olkuszu. Przybyła społeczność uda się następnie do Bazyliki Mniejszej pw. Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, w której kwadrans później odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny. Później uroczystości przeniosą się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie po wystąpieniu obecnego Starosty Powiatu Olkuskiego Pawła Piasnego i złożeniu kwiatów miejsce będzie miała rekonstrukcja historyczna przejęcia władzy przez Olkuszan z rak Austriaków „Wolność po 123 latach”, przygotowana przez ZS Nr 1 w Olkuszu i IV LO w Olkuszu.

flowers 3766096 - Program olkuskich obchodów 100-lecia Niepodległości

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy przybyli na niedzielna uroczystość przemaszerują do ZS Nr 1 w Olkuszu przy ul. Górniczej 12 na drugą część uroczystości. Tam o godzinie 12:15 odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu Te Deum. Po koncercie na placu przy „Mechaniku”, każdy będzie mógł z kolei poczęstować się żołnierską grochówką z kuchni polowej. My natomiast już dziś zapraszamy wszystkich Państwa, którzy nie będą mogli być obecni na olkuskich uroczystościach, do śledzenia przebiegu uroczystości na prowadzonej przez naszą gazetę transmisji na żywo, która odbywać się będzie na naszej stronie na Facebooku.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *