Prelekcja na temat bezpieczeństwa dzieci w Szkole Podstawowej nr 6 w Olkuszu

     W czwartek w Szkole Podstawowej nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu, pod przewodnictwem Dyrektor placówki Pani Małgorzaty Dachowskiej, odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Akcja ta jest organizowana przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Gościem spotkania był Komendant Straży Miejskiej w Olkuszu Pan Marek Lasek, który, wraz z funkcjonariuszką Straży Miejskiej Panią Agnieszką Leką, wygłosił prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły.

22690313 1504231926331821 546802224 o - Prelekcja na temat bezpieczeństwa dzieci w Szkole Podstawowej nr 6 w Olkuszu

      Jako Straż Miejska jesteśmy inicjatorami wielu wydarzeń związanych z ogólnie pojętym bezpiecznym zachowaniem. Szczególnie bliskie jest nam bezpieczeństwo dzieci. Działania te wpisują się w takie akcje jak „Bezpieczna droga do szkoły”, „Bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej”, „No promil, no problem” i przeprowadzona w tym roku po raz pierwszy wspólnie z olkuską biblioteką  akcja „Bezpieczne wakacje” – mówił Pan Marek Lasek.

22662626 1467297556685705 1050824078 o - Prelekcja na temat bezpieczeństwa dzieci w Szkole Podstawowej nr 6 w Olkuszu

     Insp. Przemysław Kocjan oraz Pani strażnik Agnieszka Leka prowadzą z dziećmi z klas pierwszych zajęcia pod tytułem „Bezpieczna droga do szkoły”. Prelekcjami objęte są wszystkie szkoły naszej gminy, a ostatnio coraz częściej dyrektorzy przedszkoli zwracają się z prośbą do burmistrza o zgodę na przeprowadzenie podobnych zajęć z przedszkolakami.  Same zajęcia nie ograniczają się tylko do prelekcji, ale zawierają też element najważniejszy – dzieci ze strażnikami uczą się umiejętności prawidłowego przechodzenia przez jezdnię na pasach w pobliżu szkoły. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymują od Straży Miejskiej LED-owy element odblaskowy. Takich elementów przez lata prowadzenia akcji Straż Miejska rozdała już kilka tysięcy.

22643348 1467294980019296 2074206727 o - Prelekcja na temat bezpieczeństwa dzieci w Szkole Podstawowej nr 6 w Olkuszu

     Pamiętajmy, że elementy odblaskowe to nie tylko stylowe akcesoria, ale także przedmioty, które mogą uratować życie – dodał Marek Lasek. Komendant wspomniał również o roli rodziców w przekazywaniu wiedzy związanej z bezpieczeństwem na drodze i zaapelował: Włączajmy się jako rodzice w proces przekazywania dobrych nawyków dzieciom, ponieważ jako rodzice jesteśmy dla nich autorytetem i również kształtujemy ich przyszłe zachowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *