Prawie 100 mandatów karnych nałożyli olkuscy policjanci podczas długiego weekendu

W trakcie minionego długiego weekendu olkuscy policjanci nadzorowali główne szlaki komunikacyjne, zdecydowanie reagując na wszelkie przypadki wykroczeń i przestępstw, które wpływają na liczbę wypadków drogowych. Łącznie mundurowi wylegitymowali w tym czasie 180 osób, nałożyli 97 mandatów karnych, zatrzymali prawo jazdy 4 kierowcom za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, a także zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierujących, którzy przekraczali dozwolona prędkość, wyprzedzali w miejscach niedozwolonych czy wymuszali pierwszeństwo przejazdu. Stróże prawa sprawdzali ponadto czy wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy, czy dzieci przewożone były w fotelikach oraz czy piesi, którzy poruszali się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, stosowali się do obowiązku posiadania elementów odblaskowych.

Od 10 do 14 czerwca olkuscy policjanci wylegitymowali łącznie 180 osób, nałożyli 97 mandatów karnych, zatrzymali prawo jazdy 4 kierowcom za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, a także zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. 12 czerwca, w ramach akcji „Prędkość” mundurowi ujawnili natomiast 57 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości oraz zatrzymali jednemu kierowcy prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *