Prądniczanka Kraków – KS Olkusz 3:0. Fatalna passa Olkuszan trwa

2019-09-14 /209
Prądniczanka Kraków – KS Olkusz 3:0. Fatalna passa Olkuszan trwa

KS Olkusz uległ w spotkaniu 5. kolejki sezonu 2019/2020 Ligi Okręgowej grupy Kraków I Prądniczance Kraków 3:0. Tym samym po pierwszych pięciu meczach Olkuszanie zaliczyli 3 porażki i 2 remisy.

 

Przypominamy, że nasza drużyna ciągle czeka na swój pierwszy komplet punktów w popularnej „okręgówce”. W 4 pierwszych spotkaniach obecnego sezonu Klub Sportowy Olkusz dwa razy schodził bowiem z boiska pokonany oraz dwa razy dzielił się z rywalami punktami. Ponadto olkuscy piłkarze w poprzednim sezonie spadli z 4. Ligi, a ostatnie zwycięstwo w meczu o punkty zaliczyli dopiero 4 maja w meczu z Wiślanką Grabie. Przed meczem z Prądniczanką można było jednak być dobrej myśli, gdyż w poprzedniej kolejce komplet puntów Piliczanka Pilica wyrwała KS-owi dopiero w ostatnich sekundach meczu.

 

Niestety mecz z krakowską ekipą był teatrem tylko jednego aktora. Prądniczanka dominowała przez całe spotkanie, już w pierwszej połowie zdobywając dwa gole. Najpierw wynik spotkania w 22. minucie otworzył bowiem Jakub Kostuj, a minutę przed przerwą wynik podwyższył kapitan gospodarzy Andrzej Kawa. W drugiej połowie Olkuszanie próbowali jeszcze zdobyć bramkę kontaktową, ale niestety bezskutecznie. W 90. minucie bramkę na 3:0 zdobył z kolei Łukasz Sędlak, który wszedł na boisko 10 minut wcześniej.

 

Tym samym po 5 kolejkach sezonu 2019/2020 Ligi Okręgowej grupy Kraków I KS Olkusz ma na swoim koncie zaledwie 2 „oczka” i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W innych spotkaniach 4. kolejki popularnej „okręgówki”, spośród drużyn z powiatu olkuskiego, MGHKS Bolesław Bukowno pokonał LKS Niedźwiedź 1:2, Przemsza Klucze wygrała z Lotem Balice 0:2, a Spójnia Osiek-Zimnodół dość niespodziewanie zwyciężyła na własnym stadionie z Przebojem Wolbrom 3:1. Na czele tabeli z 13 punktami po 5 spotkaniach znajduje się z kolei Proszowianka Proszowice.

zdjęcie główne: strona KS Olkusz na Facebooku