Pożar papierni Velvet CARE w Kluczach. Zapaliła się jedna z maszyn produkcyjnych

Do groźnego pożaru doszło w sobotę 22 lutego po godzinie 16:00 w zakładzie produkcyjnym Velvet CARE w Kluczach. Dzięki szybkiej reakcji 5 zastępów straży pożarnej w zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, a straty nie są duże.

Jak mówił Gazecie Krakowskiej Dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Olkuszu, sytuacja wyglądała groźnie, bowiem ogień „przeszedł” do ciągu wentylacyjnego. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych z Olkusza, Klucz, Rodaków, Kwaśniowa i Ryczówka udało się go jednak w porę opanować. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, a wstępne szacunki wskazują, że straty są niewielkie, jako że ogień nie zdążył zająć wyrobów higienicznych.

Przypominamy, że Velvet CARE Sp. z. o. o., będący jednym z największych producentów papierowych wyrobów higienicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, 23 stycznia podpisał umowę nabycia 100% udziałów czeskiej spółki MORACELL, czyli największego producenta papierowych wyrobów higienicznych w Czechach. Papiernia nakreśliła sobie bowiem bardzo ambitny cel, jakim jest osiągnięcie minimum 1 miliarda zł. obrotów do 2023 roku oraz zbudowanie pozycji lidera na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

źródło: Gazeta Krakowska

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *