„Powstanie styczniowe na ziemi olkuskiej: Olkusz, Podlesie, Krzykawka”

Piątek 26 kwietnia jest ostatnim dniem zapisów na bezpłatny spacer historyczny „Powstanie styczniowe na ziemi olkuskiej: Olkusz, Podlesie, Krzykawka”, który odbędzie się w niedzielę 5 maja. Ilość miejsc ograniczona.

57852455 1304276386394866 2054929228780011520 o - "Powstanie styczniowe na ziemi olkuskiej: Olkusz, Podlesie, Krzykawka"

Jest to kolejne wydarzenie z serii „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”, która potrwa do końca tego roku. Przypominamy, że z okazji obchodów 720-lecia Olkusza przynajmniej raz w miesiącu mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w ciekawych i bezpłatnych wycieczkach tematycznych. Po zabytkach i historii Olkusza oprowadzają pasjonaci historii „Srebrnego Miasta”, czyli członkowie lokalnych stowarzyszeń, a także pracownicy magistratu i wolontariusze. Większość wycieczek ma charakter spacerów po mieście oraz okolicy, połączonych ze zwiedzaniem miejscowych zabytków.

plakat 1 spacery ver 5 - "Powstanie styczniowe na ziemi olkuskiej: Olkusz, Podlesie, Krzykawka"

Ponieważ data wycieczki przypada w 156. rocznicę śmierci płk. Francesco Nullo, to jej uczestnicy odwiedzą grób włoskiego ochotnika na olkuskim cmentarzu oraz inne miejsca związane z powstaniem styczniowym w Olkuszu. Następnie przejadą autobusem komunikacji miejskiej do Bukowna – Podlesia, gdzie znajduje się obelisk upamiętniający stoczoną tam potyczkę, a potem pojadą na Polanę Nullo w Krzykawce, gdzie 5 maja 1863 roku poległ bohaterski Włoch.

Bezpłatne Olkuskie Spacery Historyczne wracają - "Powstanie styczniowe na ziemi olkuskiej: Olkusz, Podlesie, Krzykawka"

Uczestnicy wycieczki spotykają się w niedzielę 5 maja o godzinie 10:00 pod Punktem Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu przy ul. Floriańskiej 8. Chęć udziału można zgłaszać jeszcze do piątku 26 kwietnia osobiście w Punkcie Informacji Turystycznej, pod nr tel. 32 6421926 lub wysyłając wiadomość na adres it.olkusz@msit.malopolska.pl. Następny spacer historyczny będzie miał z kolei miejsce w sobotę 18 maja. Chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu „Na tropach dawnych świątyń olkuskich” spotkają się także pod Punktem Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu o godzinie 10:00.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *