Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym: „Kręci mnie bezpieczeństwo na rowerze”

Poznaliśmy wyniki Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Najlepsza drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie i Gimnazjum w Kluczach będą reprezentować Powiat Olkuski w finałach wojewódzkich.

20180425 111408 - Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym: „Kręci mnie bezpieczeństwo na rowerze”

Turniej doskonale wpisał się w ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”, którą 22 kwietnia 2017 roku zainaugurował Minister Mariusz Błaszczak. Spotkania profilaktyczne policjantów z dziećmi i młodzieżą, turnieje, konkursy, pokazy sprzętu oraz wyposażenia policyjnego mają na celu podnieść świadomość młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa. Działania profilaktyczno-edukacyjne olkuskich policjantów będą realizowane przez najbliższe miesiące.  

20180425 105145 - Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym: „Kręci mnie bezpieczeństwo na rowerze”

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego i umiejętnością jazdy po torze przeszkód, ale i wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym roku do konkursu przystąpiło 17 drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu i 5 drużyn z gimnazjów. Tradycyjnie już, część teoretyczna odbywała się w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu, z kolei część praktyczna w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Egzamin składał się z pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym (zachowania kierujących na skrzyżowaniach). Na terenie ośrodka sportowego uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności praktyczne, pokonując tor przeszkód, który przygotowali policjanci z komendy. Kolejną konkurencją była pierwsza pomoc przedmedyczna. Ratownicy medyczni z Nowego Szpitala w Olkuszu: Agnieszka Szkarłat, Mateusz Skalniak i Bartłomiej Artiuchow egzaminowali uczniów z wiedzy i praktycznych umiejętności. Najlepszą drużyną wśród szkół podstawowych, biorących udział w powiatowym turnieju, okazała się być Szkoła Podstawowa w Zedermanie. II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu, a III miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej w Jangrocie.

20180425 111149 - Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym: „Kręci mnie bezpieczeństwo na rowerze”

Najlepsi indywidualni zawodnicy ze Szkół Podstawowych:

I miejsce – Cabaj Michał ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu
II miejsce – Błasiak Mateusz  ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie
III miejsce –Stach Julia ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie

Drużyny Gimnazjalne:

I miejsce – Gimnazjum w Kluczach
II miejsce – Gimnazjum nr 4 w Olkuszu
III miejsce – Gimnazjum w Gołaczewach

Najlepsi indywidualni zawodnicy z Gimnazjów:

I miejsce: Cieślik Piotr z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu
II miejsce –Mrówka Igor z Gimnazjum w Kluczach
III miejsce – Matusiak Szymon z Gimnazjum w Kluczach i Knap Patryk z Gimnazjum w Gołaczewach

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *